Dodana: 7 listopad 2019 14:21

Zmodyfikowana: 7 listopad 2019 14:21

Patriotyczne śpiewanie w Spodkach!

Szkoła Podstawowa nr 12 im Zygmunta Glogera w Białymstoku we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów placówek oświatowych województwa podlaskiego oraz mieszkańców do udziału w Patriotycznym Śpiewaniu. Uroczyste spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele szkół miasta Białegostoku, odbędzie się 8 XI 2019 r. (piątek), o godz. 12.00, w Spodkach WOAK-u, przy ul. św. Rocha 14.

Ilustracja do artykułu patriotycznespiewanie.jpg

Patriotyczne Śpiewanie to uroczyste, wspólne, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”. Przedsięwzięcie nie jest konkursem, ani przeglądem – jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicy spotykają się na nim wielopokoleniowo, nie jako widzowie, ale jako główni wykonawcy, by wspólnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w takim gronie stanowi o trwałej i głębokiej wartości spotkania, którą tworzą sami jego uczestnicy.

 

Serdecznie zapraszamy także placówki oświatowe województwa podlaskiego do udziału w Patriotycznym Śpiewaniu poprzez zorganizowanie podobnych spotkań we własnych siedzibach lub innych, ustalonych przez placówki miejscach. Wszelkie materiały pomocne przy realizacji spotkań znajdują się na stronie: www.sp12bialystok.pl  (Patriotyczne Śpiewanie 2019).

źródło:Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

 

facebook