Dodana: 1 wrzesień 2020 14:36

Zmodyfikowana: 2 wrzesień 2020 08:27

Ogólnopolskie otwarcie roku szkolnego w Łapach

W obecności kilkudziesięciu uczniów oraz zaproszonych gości zainaugurowany został w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach nowy rok szkolny. Z ramienia samorządu wojewódzkiego w uroczystości wziął udział Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Były to centralne uroczystości - z udziałem ministra edukacji narodowej - Dariusza Piontkowskiego.

Ilustracja do artykułu _DSF0438.jpg

Płyn dezynfekcyjny na wejściu do sali gimnastycznej, reżim odległości oraz wszechobecne maseczki – tak wyglądała inauguracja z udziałem uczniów oraz gości w łapskiej szkole. Gospodarzem wydarzenia była dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych, Dorota Kondratiuk, oraz Starosta Powiatu Białostockiego, Jan Perkowski.

- Szkoła to nie tylko relacje ze znajomymi, których Wam brakowało w ostatnich miesiącach. To także duże wyzwanie. Bez Waszej pracy efektów dobrych nie będzie – zwracał się z apelem do uczniów Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

Przywołał pamięcią rocznice sierpniowe, wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, a także wydarzeń sierpniowych 1980, podkreślając ich znaczenie dla dzisiejszego pokolenia młodzieży.

Starosta Perkowski z kolei zachęcał uczniów, by nie rezygnowali ze swoich marzeń i ambitnie realizowali swoje plany na przyszłość właśnie dzięki zaangażowaniu w ich codziennej nauce.

Nowe boisko szkolne

Inauguracji roku szkolnego towarzyszyło także otwarcie szkolnego kompleksu boisk sportowych, o co starania zaczęły się już kilkanaście lat temu. Dopiero w ostatnim czasie udało się dopiąć całą inwestycję i doprowadzić do szczęśliwego finału. Kompleks obejmuje wielofunkcyjne boisko sportowe wraz z bieżnią, skocznią w dal oraz siłownią zewnętrzną.

- Bardzo się cieszę, iż mogliśmy wesprzeć finansowo starania starostwa i dać uczniom przestrzeń do zajęć na świeżym powietrzu. Szkoła w Łapach to piękny obiekt, w którym młodzieży brakowało tylko boiska. Teraz uczniowie będą mogli w pełni rozwijać swoje umiejętności sportowe – mówił redakcji Wrót Podlasia Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Przypomniał, iż Sejmik Województwa Podlaskiego przekazał na ten cel 300 tys zł., gdzie wartość całej inwestycji wyniosła ponad 1,3 mln zł.

Około 140 tysięcy uczniów i 30 tysięcy przedszkolaków rozpoczęło w województwie podlaskim nowy rok szkolny 2020/2021. W całym kraju to 4,6 mln uczniów z blisko 22 tys. szkół.

 

Specjalne życzenia do wszystkich, którzy rozpoczęli dzisiaj kolejny rok nauki skierował w mediach społecznościowych Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Wszystkim uczniom zaczynającym dzisiaj nowy rok szkolny życzę dużo uśmiechu oraz motywacji do nauki! Mam nadzieję,...

Opublikowany przez Marszałek Artur Kosicki Wtorek, 1 września 2020

 

Tekst i fot. Marcin Nawrocki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

facebook