Dodana: 25 luty 2019 00:04

Zmodyfikowana: 25 luty 2019 00:04

Młodzież z Polski i z zagranicy dyskutowała na UwB o światowych problemach

Blisko 100 młodych wzięło udział w tegorocznych obradach BiaMUN (Bialystok Model United Nations). To głównie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ale też np. obcokrajowcy z Brytyjskiej Szkoły w Warszawie, a także uczniowie z Niemiec. Symulacja obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ odbyła się w dniach 22 do 24 lutego 2019, w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu fitBIMUN.jpg

. Wśród tematów tegorocznych obrad znalazł się m.in. konflikt rosyjsko-ukraiński, starzenie się społeczeństw europejskich czy przymusowe małżeństwa dzieci. Podczas swoich wystąpień uczestnicy wcielajją się w przedstawicieli różnych krajów członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych.

- Całość odbywa się w języku angielskim. Staramy się wiernie odwzorowywać protokół obrad ONZ. BiaMUN to nie tylko okazja do wymiany poglądów, ale też świetna lekcja dyplomacji. Pozwala też rozwijać umiejętności miękkie, np. sztukę negocjacji czy pracy w zespole - mówi Michał Halicki z II LO, jeden z organizatorów BiaMUN 2019.

Konferencje Model United Nations organizowane są na świcie od wielu lat. W stolicy województwa podlaskiego MUN zagości trzeci raz. Organizatorami wydarzenia są II Liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej oraz Uniwersytet w Białymstoku.

 mat. UwB

fot.fb/BiaMUN

facebook