Inne

 • Ponad 5,5 tys. chętnych na Uniwersytet w Białymstoku

  Ilustracja do artykułu Uniwersytet w Białymstoku - Historyczno-Socjologiczny.jpg
  2020-08-14 14:10:47

  5577 kandydatów zarejestrowało się na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku (UwB). Niespodzianek nie ma: najwięcej chętnych jest na ekonomii, największa konkurencja – na kryminologii.

 • Koronawirus. Naukowiec z UMB członkiem międzynarodowej grupy roboczej

  Ilustracja do artykułu Pałac Branickich front.jpg
  2020-08-13 07:49:30

  Rama Krishna Guggilla, stypendysta Marii Skłodowskiej-Curie, doktorant Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) zatrudniony w projekcie ImPRESS, został zaproszony przez projekt Safety Platform for Emergency VACcines (SPEAC) do grupy roboczej, opracowującej definicję przypadku ostrego uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego. Uzyskane dane pomogą w ocenie bezpieczeństwa szczepionek SARS-CoV-2 w warunkach badań klinicznych, po dopuszczeniu do obrotu oraz nadzoru farmaceutycznego.

 • Zwycięstwo studenta PB w ogólnopolskim konkursie!

  Ilustracja do artykułu politechnika-01.jpg
  2020-08-10 15:18:47

  Student Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej wygrał ogólnopolski konkurs „Dyplom z Archicadem”. Spośród nadesłanych prawie 300 prac, projekt galerii nad rzeką Białą autorstwa Michała Sienkiewicza zdobył pierwsze miejsce w kategorii „prace inżynierskie”.

 • UMB podpisał porozumienie z Komendantem Głównym Policji i Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym

  Ilustracja do artykułu Wystawa ks. Jerzy 0.jpg
  2020-08-10 09:12:53

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB), Komendant Główny Policji i Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji w czwartek (6.08) formalnie nawiązały współpracę w zakresie zapewnienia sprawnego i skutecznego współdziałania podczas identyfikacji ciał ofiar katastrof oraz innych zdarzeń masowych. Trójstronne porozumienie w imieniu swoich instytucji podpisali: prof. dr hab. Janusz Dzięcioł, Prorektor ds. Klinicznych i Szkolenia Zawodowego UMB, nadinspektor Kamil Bracha, Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz inspektor dr Adam Frankowski, Zastępca Dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Podczas spotkania obecna była również prof. dr hab. Anna Niemcunowicz-Janica, Kierownik Zakładu Medycyny Sądowej UMB.

 • Duże zainteresowanie rekrutacją do LO PB

  Ilustracja do artykułu 7.08.2020 wyniki rekrutacji LO PB.jpg
  2020-08-07 10:19:28

  Trzech chętnych na jedno miejsce, a wśród zakwalifikowanych – co czwarty uczeń jest laureatem olimpiad przedmiotowych. Zakończyła się rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej (LO PB).

 • „Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA”. Nowy kierunek na Politechnice Białostockiej

  Ilustracja do artykułu Inauguracja PB 34.jpg
  2020-08-06 07:53:35

  To pierwsze takie studia nie tylko w Białymstoku, ale w całej północno-wschodniej Polsce. Politechnika Białostocka (PB) w październiku rusza z podyplomowymi studiami akredytowanymi przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA).

 • Konsultacje publiczne Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030

  Ilustracja do artykułu Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030.jpg
  2020-08-05 15:51:45

  Ministerstwo Edukacji Narodowej serdecznie zaprasza do zgłaszania uwag, wniosków i propozycji do projektu części szczegółowej Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. Strategia ma oddziaływać na rozwój wielu umiejętności dzieci, młodzieży i dorosłych.

 • Chemia kryminalistyczna i sądowa na UwB – kierunek, który się rozwija

  Ilustracja do artykułu Chemia kryminalistyczna_UwB.jpg
  2020-08-05 09:28:54

  Analizują ślady krwi, profilują narkotyki, wykorzystują owady do ustalania okoliczności przestępstw, ale też badają autentyczność dzieł sztuki, wyrobów jubilerskich, czy skład chemiczny żywności. To tylko niektóre zagadnienia, jakimi zajmują się studenci chemii kryminalistycznej i sądowej na Uniwersytecie w Białymstoku (UwB). To jeden z najmłodszych kierunków na uczelni i jedyny tego typu w Polsce na studiach magisterskich.

 • Matematyk z UwB laureatem międzynarodowego konkursu naukowego MOZART

  Ilustracja do artykułu miniatura goliński.jpg
  2020-07-27 12:42:19

  Dr Tomasz Goliński z Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) został jednym z trzech laureatów międzynarodowego konkursu MOZART na polsko-austriackie projekty badawcze. Grant zdobyty przez białostockiego naukowca to blisko 200 tys. zł. Badacz będzie realizował swój projekt wspólnie z dr Alice Barbarą Tumpach z Wolfgang Pauli Institute (Wiedeń).

 • 125 nowych miejsc w przedszkolu w Wasilkowie

  Ilustracja do artykułu untitled-09.jpg
  2020-07-22 11:03:24

  Gmina Wasilków rozbuduje oraz wyposaży budynki przedszkola „Słoneczne” w Wasilkowie. Zarząd Województwa w środę, 22 lipca przyznał 6,5 mln zł na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

facebook