Dodana: 16 lipiec 2019 14:16

Zmodyfikowana: 16 lipiec 2019 14:16

Dni otwarte w Akademikach Politechniki Białostockiej

Można obejrzeć pokoje, porozmawiać, dowiedzieć się, co oferują akademiki i kampus Politechniki Białostockiej - od soboty trwają Dni Otwarte w Akademikach Politechniki Białostockiej. Domy studenta Alfa i Delta będą dostępne dla odwiedzających do środy (17 lipca) między 9:00 a 14:00.

Budynki akademików wśród drzew.

Dni otwarte to dobra okazja, aby zwiedzić akademiki i przekonać się, dlaczego warto w nich mieszkać. Można obejrzeć pokoje, nowoczesne kuchnie, pralnie, rowerownie czy kluby studenckie Relax i Gammajka. Pracownicy akademików odpowiadają na pytania i przyjmują podania o zakwaterowanie. To dobry czas na wybór miejsca zakwaterowania w rozpoczynającym się już w październiku roku akademickim. Wszelkie formalności można załatwić dostarczając na uczelnię dokumenty potwierdzające chęć studiowania na Politechnice Białostockiej.

Politechnika Białostocka oferuje studentom miejsca w czterech akademikach. Domy studenta położone są na terenie kampusu uczelni przy ul. Wiejskiej - niemal w centrum Białegostoku, obok Parku Zwierzynieckiego. To miejsce doskonale skomunikowane także z Wydziałem Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnych wyremontowanych kuchniach z gazową płytą kuchenną i piekarnikiem. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów.

W pokojach podłączony jest internet. W Domu Studenta nr 1 jest też m.in. przychodnia lekarska, punkt ksero i biura organizacji studenckich. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe oraz stacja rowerów miejskich.

- Nasze akademiki są świetnie skomunikowane z tętniącym życiem centrum miasta, łatwo dojechać do kina, galerii handlowej czy na dworzec. A i sam kampus to takie małe miasteczko studenckie - z klubami, przychodnią, siłownią, barem, gdzie można dobrze i tanio zjeść. Mamy też dużą przestrzeń do rekreacji - opowiada Piotr Bubela - kierownik działu zasobów mieszkaniowych Politechniki Białostockiej. Staramy się też, aby pokoje i łazienki, miały coraz wyższy standard. W ostatnim roku wyremontowaliśmy wszystkie kuchnie. A do tego w akademikach jest międzynarodowo, tu mieszkają nasi studenci z różnych części świata. Także wśród obcokrajowców akademiki są coraz bardziej popularne - dodaje Piotr Bubela.

Politechnika Białostocka dysponuje około 1200 miejsc w domach studenta.

facebook