Dodana: 21 czerwiec 2019 10:34

Zmodyfikowana: 21 czerwiec 2019 10:34

Akademiki za dobre wyniki

Najlepsi maturzyści mają szansę mieszkać za darmo przez pierwszy rok akademicki w Domach Studenta Politechniki Białostockiej! Po raz trzeci uczelnia organizuje akcję "Akademiki za dobre wyniki".

Empty

To propozycja skierowana do tegorocznych maturzystów, którzy z egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, z co najmniej z jednego przedmiotu uzyskali minimum 85% punktów możliwych do zdobycia i od roku akademickiego 2019/2020 rozpoczną studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej.
Osoby, które spełnią wymogi konkursowe, mogą zaoszczędzić niemal 3000 zł. Miesięczny koszt zakwaterowania w 2-3-osobowym pokoju w akademiku PB wynosi bowiem ok. 320 zł. Takie wsparcie może otrzymać w tym roku nawet 30 najlepszych maturzystów.

Akademiki Politechniki Białostockiej położone są na terenie kampusu uczelni przy ul. Wiejskiej - niemal w centrum Białegostoku, obok Parku Zwierzynieckiego. To miejsce doskonale skomunikowane także z Wydziałem Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego oraz Wydziałem Inżynierii Zarządzania w Kleosinie. Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, biurka, krzesła, regały, szafki. Łazienka z prysznicem jest wspólna dla 4 pokoi. Posiłki można przygotować w ogólnodostępnej wyremontowanej kuchni z gazową płytą kuchenną i piekarnikiem. Do dyspozycji jest pralnia, suszarnia oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów.

Co należy zrobić, żeby skorzystać z programu "Akademiki za dobre wyniki"?

   -  zapoznać się z Regulaminem programu - link do strony
   -  wypełnić druk wniosku - link do strony
   -  złożyć dokumenty do 25 lipca 2019 r. do Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej (budynek Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, ul. Zwierzyniecka 16) 

Lista laureatów programu "Akademiki za dobre wyniki" zostanie ogłoszona nie później niż 19 sierpnia 2019 roku.

mat.pb/red.art

facebook