"Bulbulator" - to najlepsza niesamowita maszyna
W Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB w czwartek (21 marca br.) odbyły się finałowe prezentacje 10 wybranych przez jury drużyn, które zbudowały konstrukcje na wzór maszyny Rube Goldberga.
Do finałowej rywalizacji konkursu "Niesamowita Maszyna" przystąpiły zespoły z Białegostoku, Warszawy, Sokółki oraz Kwidzyna. Każda drużyna przywiozła ze sobą konstrukcję - efekt wielogodzinnej pracy i starań. Już od wczesnych godzin rannych trwały przygotowywania do decydującej finałowej prezentacji i próby. W tym roku maszyny miały zawierać liczbę 70, bo Politechnika Białostocka świętuje 7 dekad działalności.
"Bulbulator" - efekt współpracy uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku - to najlepsza "niesamowita maszyna" drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Politechnikę Białostocką.
Miejsce pierwsze, nagrodę w wysokości 5 tys. złotych oraz prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na wybranym kierunku studiów na Politechnice Białostockiej zdobyła drużyna Team DYNKS: Jakub Tymiński, Konrad Hryniewicki i Jakub Fluda. Uczniowie zaprezentowali konstrukcję pod nazwą "BULBULATOR". Ich opiekun Ryszard Omeliańczyk otrzymał nagrodę w wysokości 500 zł.
Druga była drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce. Uczniowie (Jakub Kozłowski, Paweł Klepacki pod opieką Andrzeja Dowgierta) otrzymali czek w wysokości 2 tys. złotych.
Na miejscu trzecim znaleźli się twórcy maszyny "Podaj dalej" (Krzysztof Jaskułowski, Włodzimierz Misijuk, Mateusz Zawadzki) z XXIV LO im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie.
W tym roku konkurs "Niesamowita Maszyna" pod patronatem Rektora Politechniki Białostockiej wsparły firmy: Fabryki Mebli "Forte" S.A. , Unibep S.A. , PPU Mark-Bud Sp. z o.o. , Pracownia Architektoniczna Archi + oraz Program Odkrywcy Diamentów.
mat. PB