Dodana: 9 czerwiec 2015 11:52

Zmodyfikowana: 9 czerwiec 2015 11:52

„Cała Polska czyta dzieciom” w Przedszkolu Samorządowym nr 12 „Tęczowym” w Białymstoku

W środę 3 czerwca Grupie „Przyjaciele Kubusia Puchatka” opowiadania Braci Grimm czytała Helena Marcinkiewicz z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu DSC_1082.JPG

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały baśni pt.: „O młodzieńcu, który został Księciem”.

Przypomnijmy, że w dniach 30 maja – 6 czerwca odbył się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieciom czytano w ponad 3270 miastach i miejscowościach.

W Białymstoku najwięcej dzieciaków zgromadziła Opera i Filharmonia Podlaska, gdzie 1 czerwca bajki i opowiadania czytali im m.in. Mieczysław Baszko, Marszałek Województwa Podlaskiego, Andrzej Meyer, Wojewoda Podlaski, Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku i przedstawiciele podlaskiego świata mediów i kultury.

Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa blisko 8700 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dla dzieci.

facebook