Dodana: 21 wrzesień 2018 09:31

Zmodyfikowana: 21 wrzesień 2018 09:31

Podlaska biżuteria wybrana do trendów mody 2019 w Londynie

Na początku września, w zabytkowym budynku Olympia London odbyły się Międzynarodowe Targi Biżuterii International Jewellery London. To jedno z największych wydarzeń branży biżuteryjnej w Wielkiej Brytanii, miejsce spotkań projektantów, producentów i hurtowników biżuterii z całego świata. W Londynie swoje produkty zaprezentowali, pochodzący z naszego regionu złotnicy - Eliza i Krzysztof Bondaruk. Ich biżuteria zdobyła miano trendu mody 2019.

Ilustracja do artykułu Ikona biz.jpg

Eliza i Krzysztof Bondaruk od wielu lat pracują w zawodzie złotników pod marką Bondarowski. Ich prace wyróżnia to, że są  w stu procentach wykonane ręcznie. Współpracują z projektantami mody, promując na wybiegach modowych nie tylko swoją biżuterię ale również region z którego pochodzą – województwo podlaskie.

Podczas tegorocznych targów International Jewellery London biżuteria marki Bondarowski została doceniona przez jury i wybrana do trendów mody 2019. Dwa komplety z włóknem węglowym i bursztynem oraz dwa wisiory „rzeźbione maski” były prezentowane podczas pokazów, które odbywały się cztery razy dziennie.

Warto dodać, że podczas londyńskich Targów zaprezentowana została część eksponatów wystawy pt. „Dziedzictwo Naturalne Podlasia – zagrożone gatunki roślin i zwierząt w sztuce użytkowej” autorstwa Elizy i Krzysztofa Bonadruków. Jej pełną wersję będzie można zobaczyć już 11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w czeskiej Pradze.

 

 

facebook