Dodana: 16 styczeń 2019 13:23

Zmodyfikowana: 16 styczeń 2019 13:23

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku ma pięć nowych karetek

SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku kupiła 5 ambulansów medycznych na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego, które w całości sfinansowała ze środków własnych. Koszt tej inwestycji to ponad 2 mln zł.

Ilustracja do artykułu nowe karetki w pogotowiu (11).JPG

Dziś, 16 stycznia miała miejsce uroczystość przekazania i poświęcenia nowych karetek, w której uczestniczył m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicemarszałek Marek Olbryś, dyrektor pogotowia Bogdan Kalicki, przedstawiciele duchowieństwa i służb mundurowych.

Na początku spotkania zebrani minutą ciszy uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Zakup pięciu nowych ambulansów Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku sfinansowała ze środków własnych. Są to samochody na bazie Mercedes Benz z automatyczną skrzynią biegów, wyposażone w nową sygnalizacje dźwiękową, tzw. wielodźwięk, by były lepiej słyszalne na drodze.

- Może nie jest to wielka inwestycja na miarę wielomilionowych w szpitalach, ale jest to dla nas bardzo ważne i dokładamy wszelkich starań, by nasza firma działała jak najlepiej – powiedział dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Bogdan Kalicki.

- Gratuluję dyrekcji i całemu zespołowi pogotowia, że poprzez dobre działania gospodarcze potrafiliście wygospodarować środki na nowe samochody – pochwalił Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś.

- Cieszę się, że jednostka będzie posiadała bardziej specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu łatwiej trafi do potrzebujących, ale również dzięki któremu zespoły ratownicze będą pracować w lepszych warunkach  - do gratulacji dołączył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Zakupione karetki zastąpią najbardziej wyeksploatowany sprzęt, jedna trafi do Sokółki, jedna do Moniek, a trzy zasilą Zakład Pomocy Doraźnej w Białymstoku.

Jest to kolejna inwestycja, zmierzająca do odnowienia taboru samochodowego WSPR. Poprzedni zakup miał miejsce w 2017 roku (dostawa zrealizowana w 2018 w kwietniu), kiedy także zakupiono 5  ambulansów, zbudowanych na bazie Volkswagen Crafter o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł.  W tym roku placówka zamierza ogłosić postępowanie przetargowe na dostawę 10 ambulansów medycznych.

(at)

facebook