Dodana: 26 kwiecień 2018 14:20

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2018 14:25

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku kupiła 5 nowych karetek

SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku kupiła 5 ambulansów medycznych na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego, które w całości sfinansowała ze środków własnych. Koszt zakupu jednej karetki to ponad 357 tys. zł, a łączny koszt inwestycji przekroczył 1.7 mln zł.

Ilustracja do artykułu nowe karetki pogotowia (8).JPG

- Może nie jest to ogromna inwestycja, ale jest to dla nas ważne, że zakup pochodzi całkowicie ze środków własnych, a jeszcze w tym roku planujemy zakup kolejnych 5 ambulansów – pochwalił się dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Bogdan Kalicki.

- Przy różnych rozmowach o systemie ratownictwa medycznego, rozważane  są rozmaite warianty: czy rozszerzać czy ograniczać zasięg działania. Bez względu na to jaki wariant zostanie wybrany, na pewno  trzeba inwestować w pracowników i sprzęt – dodał Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk gratulując dyrektorowi Kalickiemu podjętej inwestycji.

Zakupiono 5 ambulansów zbudowanych na bazie Volkswagen Crafter, które zastąpią najbardziej wyeksploatowane karetki. Nowe karetki na pewno poprawią jakość świadczonych usług zdrowotnych i niezawodność udzielania pomocy poszkodowanym. Nowo zakupione karetki ułatwią też pracę ratownikom.

W roku 2017 zespoły ratownictwa medycznego SP ZOZ WSPR w Białymstoku wykonały ponad 47 tysięcy  wyjazdów, średnio 4 tysiące w miesiącu.

Jak podkreślił dyrektor Kalicki Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku została zauważona także jako instytucja – została doceniona jako Pracodawca Przyjazny Pracownikom oraz odebrała dyplom i statuetkę Gazeli Biznesu.

(at)

 

facebook