Dodana: 15 grudzień 2017 15:19

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2017 13:45

Twoja krew - moje życie. W Białymstoku odznaczono honorowych krwiodawców

Okazją do podsumowań i podziękowań było piątkowe (15 grudnia) spotkanie Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku. Były życzenia i odznaki, ale także zwykła sposobność, by porozmawiać we własnym gronie. 20 zasłużonych krwiodawców odebrało wyróżnienia z rąk wicemarszałka województwa, Macieja Żywno.

Ilustracja do artykułu IMG_1475.JPG

Spotkaniu przewodniczył Dariusz Średziński, lekarz związany z białostockim Centrum Krwiodawstwa oraz Sekretarz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Białymstoku, który gorąco dziękował wszystkim krwiodawcom za dzielenie się czymś bezcennym - cząstką siebie, która ratuje życie i zdrowie wielu potrzebująch i chorych.

Słowa podziękowań do honorowych dawców skierował także wicemarszałek Maciej Żywno, reprezentujący zarząd województwa:

- Bardzo Państwu dziękuję, bo poprzez takie spotkania, jak dzisiaj, zachęciliście mnie do współpracy i takiej formy służby dla innych. Nic nie zastąpi tego, co jest najcenniejsze i co pochodzi z wnętrza człowieka. Gratuluję dzisiejszych odznaczeń i wszystkim Państwu życzę przy tej okazji wesołych świąt i udanego przyszłego roku. - podkreślał wicemarszałek.

Odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymali:

1. Andrzej Mirosław Gołub
2. Krzysztof Klepacki
3. Mirosław Kuczyński
4. Maciej Kurowski
5. Andrzej Okuła
6. Tadeusz Petelczyc
7. Maciej Suchowierski
8. Dariusz Szymański
9. Grzegorz Zaborowski
10. Radosław Zarzecki
11. Grzegorz Zawadzki
12. Tomasz Żuchowski
13. Roman Cukier
14. Marek Dobrowolski
15. Rafał Dubiejko
16. Andrzej Grądzki
17. Rafał Jakiel
18. Dariusz Sural
19. Jerzy Kulesza
20. Cezary Wilczko

Uroczystość uwieńczył swoim występem Lesław Kwaśnik, znany białostocki kabareciarz.

***

Krew może oddać każdy, kto ma od 18 do 65 lat, waży powyżej 50 kg, posługuje się językiem polskim, przeszedł pozytywnie badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi, obejmujące: wywiad medyczny oraz skrócone badanie przedmiotowe, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz nr PESEL. Więcej informacji na stronie www.oddajkrew.pl

facebook