Dodana: 16 luty 2018 13:51

Zmodyfikowana: 18 luty 2018 10:05

Szpital wojewódzki w Białymstoku. Nowoczesny oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego – już otwarty!

Pacjenci „sercowi” z bezpośrednim zagrożeniem życia będą przyjmowani w zmodernizowanym i nowoczesnym oddziale szpitala wojewódzkiego w Białymstoku. Wyposażenie kosztowało ok. 1,5 mln zł.

Ilustracja do artykułu IMG_4016.JPG

- To miejsce bardzo potrzebne naszym pacjentom, a powstało dzięki zaangażowaniu lekarzy oddziału kardiologii oraz zarządowi województwa, który przekazał na ten cel 1 400 tys. zł – mówił podczas uroczystości Cezary Nowosielski, dyrektor  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku.

Nowy oddział jest integralną częścią oddziału kardiologii. Trafiają tu pacjenci w najcięższych stanach, z bezpośrednim zagrożeniem życia. Na oddziale czeka na nich osiem specjalistycznych łóżek intensywnego nadzoru ze sprzętem pozwalającym na stałe monitorowanie funkcji życiowych.

- To nowoczesny system, który pozwala nam czuwać nad pacjentem w sposób ciągły. Nowy sprzęt monitoruje o wiele więcej funkcji życiowych, co znacznie ułatwia ale też i skraca  czas potrzebny do podejmowania decyzji  – opowiadał ordynator oddziału  Andrzej Radziszewski. – Skorzystają na tym pacjenci, ale też dzięki unowocześnieniu znacznie poprawią się warunki pracy lekarzy i personelu pielęgniarskiego.

Podczas uroczystości ordynator oddziału kardiologii dr Jerzy Bychowski przypomniał, iż ponad 37 lat temu w tym szpitalu powstał oddział reanimacji kardiologicznej. – Od tego czasu przez oddział kardiologiczny przeszło ponad 18 tys. pacjentów w bardzo ciężkich stanach. A z roku na rok, niestety takich pacjentów przybywa – podkreślał.

Unowocześnienie oddziału jest elementem kilkuletniej już modernizacji i przebudowy wojewódzkiego szpitala w Białymstoku.

- W ciągu ostatnich kilku lat na modernizacje tego szpitala przekazaliśmy ok. 60 mln zł – przypomniał Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. -  Życzę nam wszystkim, abyśmy z tego oddziału korzystali jak najrzadziej, jednakże aby dobrze służył  wszystkim potrzebującym.

- A samorząd województwa tak, jak od lat inwestuje w podlaskie szpitala, tak też inwestować będzie – zapowiedział obecny na uroczystości Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa. – Po to, by mieszkańcy regionu mieli poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w tym województwie mogą liczyć na pomoc lekarzy fachowców wspartą również nowoczesnym sprzętem ratującym życie.

art

facebook