Dodana: 13 listopad 2017 11:16

Zmodyfikowana: 13 listopad 2017 11:16

Światowy Dzień Cukrzycy

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest co roku 14 listopada. W roku 2017 hasłem obchodów jest: Kobieta i Mężczyzna – Czy cukrzyca ma płeć?

Ilustracja do artykułu cukrzyca.jpg

Organizatorem obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Białymstoku jest oddział Miejsko- Powiatowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Białymstoku. W programie imprezy, która odbędzie się 18 listopada  w godz. 9-17.00 w Przychodni Diabetologicznej POPULA (ul. Piłsudskiego 4b),  jest m.in. bezpłatny pomiar stężenia poziomu cukru we krwi i pomiar ciśnienia tętniczego. Odbędzie się też spotkanie z diabetologiem i dietetykiem.

Impreza odbywająca się pod patronatem prezydenta Białegostoku jest dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta. Jest okazją do kontroli poziomu cukru nie tylko dla osób chorych na cukrzycę ale wszystkich, którzy profilaktycznie chcieliby upewnić się, że ich poziom cukru jest prawidłowy.

***

Światowy Dzień Cukrzycy został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation - IDF) oraz Światową Organizacją Zdrowia (World Health Organization - WHO) jako odpowiedź na wyraz obaw związanych z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie.

facebook