Dodana: 31 lipiec 2018 13:06

Zmodyfikowana: 31 lipiec 2018 13:06

Prawie 20 mln zł na poprawę jakości usług szpitali w Siemiatyczach i Sokółce

Wtorek, 31 lipca był wyjątkowo udany dla podlaskich instytucji jeśli chodzi o podpisywanie umów. Dzięki dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego znacznie poprawi się jakość usług w szpitalu w Siemiatyczach i Sokółce.

Ilustracja do artykułu umowy rpo 31.07.18-1620735.jpg

Ta pierwsza placówka przygotowała projekt  „Poprawa stanu wyposażenia SPZOZ w Siemiatyczach w nowoczesny sprzęt medyczny na potrzeby leczenia chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego” o wartości 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 2,6 mln zł.

Z kolei SP ZOZ w Sokółce opracowało projekt „Poprawa dostępności do usług medycznych w obszarze chorób będących przyczyną dezaktywizacji zawodowej w SPZOZ w Sokółce”, którego wartość wynosi aż 17,1 mln zł, z czego dofinansowanie opiewa na kwotę 3,4 mln zł. 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach opracowało projekt, który ma poprawić dostęp do wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, obejmuje wyposażenie w sprzęt medyczny różnych części szpitala: bloku operacyjnego, Pododdziału Ortopedycznego i znajdującego się tam gabinetu zabiegowego, Poradni Urazowo-Ortopedycznej, Poradni Rehabilitacji i Pracowni Fizjoterapii oraz sterylizatorni. Z usług zdrowotnych skorzysta prawie 28 tys. osób.

- To niesamowity skok technologiczny dla naszego szpitala, jedna z większych inwestycji ostatnich lat – powiedział dyrektor szpitala Andrzej Szewczuk. 

Aż 17,1 mln zł wyniesie wykonanie projektu w SP ZOZ w Sokółce.

- Chcemy zadbać o aktywność zawodową naszych mieszkańców przez ich zdrowie. To największa inwestycja w ostatnich latach i będzie polegała na budowie nowego bloku operacyjnego, zakupie sprzętu do tego bloku, wyposażamy również poradnię chirurgiczną. Chcemy żeby pojawiło się trochę więcej nowych technologii, żebyśmy mogli leczyć naszych pacjentów jeszcze lepiej i jeszcze wydajniej – powiedział Jerzy Kułakowski, dyrektor SP ZOZ w Sokółce. 

Projekt zakłada prace budowlane w SP ZOZ w Sokółce: nadbudowę Bloku Operacyjnego nad istniejącym, parterowym, podpiwniczonym blokiem „E”, rozbudowę bloku „E” o dwie klatki schodowe, zapewniające zgodną z przepisami ewakuację budynku, rozbudowę pierwszego piętra bloku „B”, rozbudowę łącznika pomiędzy blokiem „B” i projektowaną nadbudową nad blokiem „E”.

Inwestycja obejmuje również zakup wyposażenia bloku operacyjnego oraz zakup aparatury medycznej do bloku operacyjnego i poradni chirurgicznej. Dzięki dotacji poprawi się jakość funkcjonowania opieki i dostępność usług w zakresie diagnostyki, zabiegów i opieki pooperacyjnej osób z niewydolnością żylną oraz chorobami układu kostno - stawowo - mięśniowego. 

(opr.mk)

facebook