Dodana: 26 wrzesień 2018 13:34

Zmodyfikowana: 26 wrzesień 2018 13:34

Posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego

W środę, 26 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się kolejne posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego. Jednym z głównych punktów spotkania było wysłuchanie przedstawicieli miejskich i gminnych Rad Seniorów działających na terenie naszego województwa.

Ilustracja do artykułu rada seniorów-01.jpg

Posiedzeniu przewodniczyła Jolanta Wołągiewicz, Przewodnicząca Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz wiceprzewodniczące: Grażyna Czajkowska z Łomży i Maria Lauryn z Suwałk.

W Podlaskiem działa obecnie 13 rad senioralnych, do Białegostoku w środę przyjechało dziesięciu ich przedstawicieli. Na początku Lech Feszler z białostockiej Rady Seniorów przedstawił cele i działania kierowanej przez niego rady, która działa od półtora roku.

Po prezentacji działań poszczególnych rad odbyła się też dyskusja na temat: „W jaki sposób Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego może wesprzeć działania lokalnych Rad”.

W czasie spotkania Magdalena Donejko przedstawiła zadania, które będzie pełnić jako Pełnomocnik Marszałka Województwa Podlaskiego ds. Seniorów (ustanowionego przez Zarząd Województwa Podlaskiego 14 sierpnia tego roku).

facebook