Dodana: 26 wrzesień 2018 14:10

Zmodyfikowana: 26 wrzesień 2018 14:11

Posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego

W środę, 26 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się kolejne posiedzenie Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego. Jednym z głównych punktów spotkania było wysłuchanie przedstawicieli miejskich i gminnych Rad Seniorów działających na terenie naszego województwa.

Ilustracja do artykułu 20180926_132059.jpg

Posiedzeniu przewodniczyła Jolanta Wołągiewicz, Przewodnicząca Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz wiceprzewodniczące: Grażyna Czajkowska z Łomży i Maria Lauryn z Suwałk.

Z seniorami spotkał się także Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego, który odpowiadał m.in. na pytania dotyczące transportu publicznego, zwłaszcza możliwości większej ilości kursów PKS NOVA, a także kolejnych remontów dróg. Marszałek wyjaśnił m.in., że jeszcze pod koniec października powinna zostać podpisana umowę na realizację drogi Dabrowa Białostocka – Sokółka, a Zarząd Województwa Podlaskiego już postanowił zwiększyć przeznaczone środki na cel w związku z ogromnych wzrostem cen na prace remontowe dróg.

W Podlaskiem działa obecnie 13 rad senioralnych, do Białegostoku w środę przyjechało dziesięciu ich przedstawicieli. Na początku Lech Feszler z białostockiej Rady Seniorów przedstawił cele i działania kierowanej przez niego rady, która działa od półtora roku. Po prezentacji działań poszczególnych rad odbyła się też dyskusja na temat: „W jaki sposób Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego może wesprzeć działania lokalnych Rad”.

W czasie spotkania Magdalena Donejko przedstawiła zadania, które będzie pełnić jako Pełnomocnik Marszałka Województwa Podlaskiego ds. Seniorów (ustanowionego przez Zarząd Województwa Podlaskiego 14 sierpnia tego roku).

- Pracujemy obecnie nad Podlaską Kartą Seniora i naszym celem jest, aby zadbać zarówno o potrzeby seniorów z miast, osób często wykształconych, aktywnych jak i tych żyjących w małych ośrodkach, którzy mają często inne potrzeby – podkreśla Magdalena Donejko. – Rozmawiamy już na temat możliwych zniżek w jednostkach podległych samorządowi woj. Podlaskiego, ale tez chcemy rozpropagować wiedzę odnośnie bezpłatnych badań profilaktycznych z których seniorzy mogą korzystać.

(mk)

facebook