Dodana: 25 listopad 2017 13:44

Zmodyfikowana: 25 listopad 2017 13:44

Podpisanie umowy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego na potrzeby pacjentów SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Irena Łukaszuk, dyrektor suwalskiego Ośrodka Rehabilitacji podpisali w piątek 24 listopada umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Kwota dotacji wynosi 206 782,39 zł.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

Dzięki dotacji suwalski szpital kupi sprzęt rehabilitacyjny na potrzeby pacjentów Oddziału Rehabilitacji Leczniczej Stacjonarnej i Działu Diagnostyczno – Zabiegowego. Pacjenci będą mogli korzystać z nowego wioślarza i roweru treningowego, elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego wraz z osprzętem i szafkami przyłóżkowymi,  ugolu z osprzętem i kozetką, aparatu do elektrolecznictwa, urządzenia do ćwiczeń stawu skokowego, skanera ze sterownikiem na statywie, aparatu do ultradźwięków, aparatu do laseroterapii, stołu elektrycznego do masażu, aparatu do krioterapii z dodatkowym zbiornikiem, maty do rehabilitacji, kardiomonitoru, wózka inwalidzkiego z regulacją podnóżka i promiennika podczerwieni.

Zakup dodatkowego sprzętu rehabilitacyjnego i wyposażenia wynika ze  zwiększonego zapotrzebowania na świadczone usługi rehabilitacyjne Ośrodka Rehabilitacji ze względu na zabezpieczenie realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej po Świadczeniodawcy, który nie otrzymał kontraktu z NFZ od 1 października b.r., oraz zabezpieczenie realizacji świadczeń pacjentom oddziałów stacjonarnych, udzielanych w Oddziale Rehabilitacyjnym oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej ze względu na większą wartość umowy podpisanej z NFZ.

Zakup nowego sprzętu pozwoli na wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych większej ilości pacjentów. Docelowo efektem zdrowotnym działań będzie poprawa zdrowia pacjentów, a także  ich szybszy powrót do życia codziennego, co będzie miało wpływ na wzrost ich samodzielności   i aktywności społecznej oraz poprawę jakości życia.  Zakup sprzętu przyczyni się do zwiększenia dostępności i utrzymania ciągłości świadczeń wszystkim potrzebującym pacjentom. Podjęte przedsięwzięcie wpłynie również na podniesienie jakości udzielanych świadczeń oraz pośrednio wpłynie na okres oczekiwania na świadczenia.

Warto dodać, że w ostatnim czasie Zarząd Województwa Podlaskiego dofinansował również dwie inne jednostki ochrony zdrowia, mające swoją siedzibę w Suwałkach, tj.:

Szpital Wojewódzki w Suwałkach:

„Zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby doposażenia Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach”.

Kwota umowy: 2 352 000,00zł.

Zakres umowy: doposażenie Oddziału Okulistycznego, doposażenie Oddziału Urologicznego, Oddziału Chirurgii Dziecięcej, Oddziału Chorób Wewnętrznych, Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Endokrynologii, Zakładu Diagnostyki Obrazowej

Szpital Psychiatryczny w Suwałkach:

 „Remont dachu budynku oraz usunięcie awarii instalacji sanitarnej w Szpitalu”. Kwota umowy: 155 200,00 zł.

Zakres umowy: wykonanie remontu dachu Szpitala w budynku przy ul. Szpitalnej 62 oraz usunięcie awarii instalacji sanitarnej na terenie jednostki.

Departament Zdrowia UMWP
(opr.mk)

facebook