Dodana: 4 wrzesień 2018 14:19

Zmodyfikowana: 6 wrzesień 2018 13:25

Pieniądze z RPO na opiekę ginekologiczną w Grajewie i Zambrowie

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał prawie 6,9 mln zł dwóm placówkom – Szpitalowi Ogólnemu w Grajewie oraz Szpitalowi Powiatowemu w Zambrowie.

Ilustracja do artykułu marzec18.jpg

W grajewskim szpitalu zostanie przebudowany i doposażony Oddział Położniczo-Ginekologiczny i Poradnia Ginekologiczna. Obiekt stanie się też bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki realizacji tej inwestycji z ulepszonych usług zdrowotnych ma skorzystać prawie 2,5 tys. osób, z kolei z porad udzielonych w ramach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej – ponad 7,5 tys. pacjentek. Dodatkowo, szpital zobowiązał się do przyjęcia minimum 400 porodów do końca 2020 roku. Koszt inwestycji to 3,2 mln zł, dofinansowanie wyniesie 2,7 mln zł.

W Zambrowie zostanie przebudowany i doposażony Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Oddział Pediatryczny. Nowy sprzęt pojawi się też w gabinecie ginekologicznym i pracowni rehabilitacji i fizjoterapii dla dzieci. W wyniku realizacji tego projektu więcej pacjentek zostanie objętych opieką ginekologiczną, ma też wzrosnąć liczba porad udzielonych w ramach opieki ambulatoryjnej. Inwestycja pochłonie 4,8 mln zł. Dotacja ma pokryć 4,2 mln zł z tej kwoty.

facebook