Dodana: 5 grudzień 2017 13:31

Zmodyfikowana: 5 grudzień 2017 13:31

Otwarcie zmodernizowanego Oddziału Urologii w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach

W poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Oddziału Urologicznego, połączone z przekazaniem Certyfikatu Akredytacji. Szpital na modernizację oddziału otrzymał blisko 2 mln zł z budżetu Województwa Podlaskiego. Inwestycja polegała na adaptacji pomieszczeń zwolnionych przez Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. Oddział urologiczny znajduje się teraz w bezpośrednim sąsiedztwie Bloku Operacyjnego. W uroczystości wziął udział m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk.

Ilustracja do artykułu 13.jpg

Szpital Wojewódzki w Suwałkach, dzięki wsparciu ze środków budżetu Województwa Podlaskiego, zrealizował kolejną inwestycję, której celem była poprawa jakości opieki zdrowotnej w jednostce, poprzez modernizację i doposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Koszt adaptacji pomieszczeń wyniósł 1.991.900,00 zł. W ramach tych środków przeprowadzono prace remontowe oraz zakupiono 25 łóżek szpitalnych z materacami i szafkami przyłóżkowymi, wyposażono salę zabiegową oraz zakupiono myjnię dezynfektor. Dzięki pomocy Władz Województwa, które w roku 2017 przekazały Szpitalowi dodatkowe dotacje na zakup sprzętu, na potrzeby Oddziału zakupiono m. in. 2 uroterorenoskopy, 2 resektoskopy oraz kardiomonitor.

Nowo wyremontowany oddział zajmuje ok. 550 m2 powierzchni, na których usytuowano sale chorych, niezbędne pomieszczenia medyczne, techniczne i administracyjne.

Otwarcie oddziału połączono z równie ważnym wydarzeniem w życiu Szpitala, jakim było przekazanie Certyfikatu Akredytacji. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia pozytywnie oceniło spełnienie standardów akredytacyjnych przez szpital. W dniu 14.11.2017r. Minister Zdrowia na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej udzielił Szpitalowi akredytacji.

Wiecej na: http://www.szpital.suwalki.pl

facebook