Dodana: 13 czerwiec 2017 15:33

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2017 15:33

Nowy aparat USG dla Białostockiego Centrum Onkologii

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dziś, 13 czerwca dotację w wysokości 400 tys. zł z budżetu województwa na zakup nowego, cyfrowego aparatu ultrasonograficznego dla Białostockiego Centrum Onkologii.

Ilustracja do artykułu bco-05.jpg

O pomoc w zakupie nowego sprzętu zwróciła się do zarządu dyrektor placówki dr Marzena Juczewska. Zarząd na dzisiejszym posiedzeniu postanowił udzielić szpitalowi dotacji w wysokości 400 tys. zł, czyli takiej, o jaką wnioskowało BCO.

Nowy sprzęt wspomoże Zakład Diagnostyki Obrazowej BCO, czyli będzie pracował zarówno na rzecz pacjentów szpitala onkologicznego, jak też specjalistycznej przychodni onkologicznej. Badanie USG jest praktycznie nieszkodliwe dla organizmu, wykorzystywane m.in. w diagnostyce onkologicznej kobiet w ciąży w sytuacji klinicznej podejrzenia choroby nowotworowej. Jest niezbędne również w diagnostyce wczesnych zmian nowotworowych piersi u kobiet młodych, ma bowiem często większą wartość diagnostyczną niż badanie mammograficzne. Nowy aparat USG zastąpi wyeksploatowany już sprzęt.

(Art)

 

facebook