Dodana: 20 listopad 2018 12:33

Zmodyfikowana: 20 listopad 2018 12:33

Nowoczesny sprzęt w Białostockim Centrum Onkologii

BCO otrzyma 5,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na doposażenie Zakładu Diagnostyki Obrazowej oraz Oddziału Onkologii Klinicznej. Tak zdecydował we wtorek, 20 listopada, Zarząd Województwa.

Ilustracja do artykułu bco-01.jpg

Będą to wyroby medyczne pozwalające na poprawę jakości procesu diagnostycznego i terapeutycznego, a także wdrożenie mniej inwazyjnych i precyzyjnych technologii medycznych. Kupiony zostanie m.in.: cyfrowy mammograf z funkcją tomosyntezy i mammografii, stół do biopsji stereotaktycznej piersi z wyposażeniem, cyfrowy aparat RTG ze stołem cyfrowym, systemu stereotaktycznej biopsji prostaty, aparat do znieczuleń. Inwestycja jest warta 6,3 mln zł.

To już drugi projekt, który uzyskał wsparcie w konkursie na dofinansowanie inwestycji, potrzebnych w leczeniu chorób nowotworowych. Pierwszym było kupno wysokiej klasy robota chirurgicznego da Vinci, wykorzystywanego w chirurgii onkologicznej. Trafi do szpitala wojewódzkiego w Białymstoku. Umowa została podpisana wczoraj, 19 listopada. Koszt tej inwestycji to 12,3 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP wyniesie 10,5 mln zł.

facebook