Dodana: 6 grudzień 2017 14:20

Zmodyfikowana: 6 grudzień 2017 14:24

Dzieci przypominają rodzicom o profilaktyce. Przedświąteczna akcja BCO

Białostockie Centrum Onkologii rozpoczęło dziś, 6 grudnia w Mikołajki przedświąteczną akcję, przypominającą o systematycznych badaniach profilaktycznych. Centrum przygotowało specjalną kartkę-bombkę, którą dziś dyrektor BCO Magdalena Borkowska, prof. ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej Marek Wojtukiewicz oraz dyrektor SP1 w Białymstoku Zofia Zachowicz-Michałowska rozdawali dzieciom w SP1 im. Juliusza Słowackiego przy ul. Słowackiego 4 w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu P1400710.jpg

Na awersie dzieci w krótkim liście proszą rodziców, by dbali o swoje zdrowie, zaś na rewersie znajduje się świąteczna kolorowanka – renifer z dzwonkiem. Obrazek nie jest przypadkowy – renifer trzymający w ręku dzwonek ma być „przypominajką”, że nie można profilaktyki odkładać na później.

Około 1000 kart - bombek rozdanych zostało dzieciom w kilku placówkach: Przedszkolu Samorządowym Nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku, Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Białymstoku, Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym. Pokolorowane  świąteczne karty dzieci zabiorą do domów i wręczą swoim rodzicom. Inne szkoły także będą mogły zaangażować w akcję swoich małych podopiecznych. Na stronie Centrum www.bialystok.onkologia.pl można pobrać  kartkę-bombkę do druku.

 

(at)

facebook