Dodana: 7 grudzień 2018 13:14

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2018 13:14

Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Białegostoku i okolic

Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej WIRTUS PLUS w Białymstoku zaprasza panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 18:00 oraz w każdą sobotę w godz. 10:00 – 15:00 w N.Z.O.Z. Wirtus Plus w Białymstoku, ul. Siewna 2. Program badań jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Raka Piersi prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ilustracja do artykułu Plakat B-stok.jpg

„Szanowna Pani,

Czy pamięta Pani o zbliżającym się terminie swojej mammografii? My pamiętamy i serdecznie Panią zapraszamy do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego.

MAMMOGRAFIA jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie czułość mammografii jest najwyższa. Zdajemy sobie sprawę, że w natłoku codziennych obowiązków mogła Pani zapomnieć o tym, żeby zadbać o siebie. Zapewne pomyślała Pani teraz, że na głowie ma Pani ważniejsze, pilniejsze sprawy i na badanie jeszcze przyjdzie czas. Zapewne tak, ale czy jakakolwiek sprawa jest ważniejsza od  własnego zdrowia i życia? Prawdopodobnie jest Pani mamą, a może nawet babcią, a więc osobą bardzo ważną w życiu swoich dzieci i wnuków. Proszę więc pozwolić swoim najbliższym i najukochańszym jak najdłużej cieszyć się swoją obecnością.

Proszę nie dopuścić, żeby z powodu spraw pozornie ważnych zaniedbać najważniejszą – swoje ZDROWIE lub ŻYCIE. Zachęcamy do tego, aby poświęcić krótką chwilę i skorzystać z możliwości, które daje Pani Program Profilaktyki Raka Piersi i wykonać bezpłatną mammografię. Jeśli nawet w trakcie badania mammograficznego okaże się, że w Pani piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, to z doświadczenia wiemy, że im jest ona mniejsza tym łatwiejsza do wyleczenia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej mammografii, która w naszej placówce wykonywana jest metodą cyfrową.

Z poważaniem
dr n.med. Katarzyna Borowska – Matwiejczuk”


Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych badań mammograficznych mogą zarejestrować się telefonicznie: 85 676 03 32 ; 85 676 13 22, 885 035 635
lub na stronie: www.wirtusplus.pl .

Godzina badania ustalana jest indywidualnie z pacjentkami podczas rejestracji.

facebook