Wrota Podlasia pl > Wiadomości > Zdrowie i pomoc społeczna > Rusza nabór przedszkoli do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”
RSS

Rusza nabór przedszkoli do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”

Dodana: 28 stycznia 2014, 09:08
Zmodyfikowana: 28 stycznia 2014, 09:08

Przedszkola z terenu całego kraju mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy", realizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w partnerstwie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi.


Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat oraz osób dorosłych, od których postawynajbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.

 W ramach projektu promowane będą zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. Przedszkola, które prześlą formularz zgłoszeniowy, będą mogły wziąć udział w projekcie na jeden z dwóch sposobów. W ramach edukacji bezpośredniej, edukatorzy poprowadzą w przedszkolach zajęcia dla dzieci, demonstrując w jaki sposób prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. Lekcje te będą się odbywały z udziałem rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Z kolei w ramach edukacji pośredniej to nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzą się jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne.

„Dzieciństwo bez próchnicy" oferuje szereg korzyści zarówno dla przedszkoli, jak i dla przedszkolaków i ich rodziców. Przedszkola, które zdecydują się na udział w projekcie, otrzymają atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi. Nauczyciele zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia. Z kolei rodzice i dzieci dowiedzą się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, otrzymają także szereg materiałów edukacyjnych oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.

Aby zapisać się do projektu, przedszkole powinno wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej projektu www.zebymalegodziecka.pl, gdzie opisano również szczegółowo cały proces rekrutacyjny. Zgłoszenia w ramach pierwszej rundy rekrutacji przyjmowane są do końca marca 2014 r.


Udział w projekcie jest bezpłatny - zapraszamy serdecznie!


Kontakt:
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Klinika Stomatologii Dziecięcej
Biuro Projektu „Dzieciństwo bez próchnicy"
tel.61 854 74 58, email: biuroprojektusppw@ump.edu.pl

Do mycia zębów zaprasza dzieci Królik Pampiś