Dodana: 4 marzec 2019 13:57

Zmodyfikowana: 4 marzec 2019 13:57

XVI edycja Konkursu Recytatorskiego „Miejsce na Wiersz”

Można już zgłaszać kandydatury do konkursu recytatorskiego „Miejsce na Wiersz”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy VII- VIII) i liceów z Polski północno-wschodniej, a także uczniów polskich szkół na Litwie i Białorusi. Koncert finałowy odbędzie się 14 czerwca br. w Łomżyńskim Klubie Wojskowym Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja br.

Ilustracja do artykułu persian-poems-3199610_960_720.jpg

Celem konkursu „Miejsce na Wiersz” jest m.in. przybliżenie twórczości poetyckiej danego regionu. Dlatego organizatorzy kładą szczególny nacisk na prezentowanie wierszy autorów związanych z miejscem zamieszkania uczestników.
Do finału konkursu kwalifikują się osoby wskazane przez jury podczas pierwszego ( szkolnego) etapu recytatorskich zmagań.
- Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko uczniów województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, bora w nim udział też młodzi deklamatorzy m.in.  z Grodna i Wołkowyska. – podkreśla Witold Długozima, instruktor teatralny z Teatrzyku Żywego Słowa „Logos” współorganizatora Konkursu.
Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani nagrodami i upominkami. Jak co roku czeka ich też wycieczka – w tym roku będzie to Opinogóra.
- Co roku staramy się uatrakcyjnić finał właśnie w ten sposób i pokazać jakieś ciekawe miejsca. W tym roku zaplanowaliśmy wycieczkę do Opinogóry  - mówi Witold Długozima.

Organizatorami Konkursu Recytatorskiego „Miejsce na Wiersz” są Stowarzyszenie Wspólnota Polska Oddział w Łomży Prezes Zarządu – Hanka Gałązka Wyższa Szkoła Agrobiznesu w  Łomży, Teatrzyk Żywego Słowa  L o g o s  Klub Wojskowy w Łomży.

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 31 maja br. na adres: „MIEJSCE NA WIERSZ” Stowarzyszenie Wspólnota Polska  Oddział Łomża  ul.  Kopernika 9  18-400  Łomża  lub  e-mailem :  logoslomza@wp.pl  lub  wspolnota-polska@wp.pl

 

W załączeniu regulamin i formularz  konkursowy.

 

fot.pixabay

Pliki do pobrania

facebook