Dodana: 30 listopad 2017 12:56

Zmodyfikowana: 30 listopad 2017 12:56

Gala konkursu literackiego "Srebro Nie Złoto"

Ilość i zasięg terytorialny prac nadesłanych do III edycji konkursu SREBRO NIE ZŁOTO przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów i kapituły. Ogłoszenie nazwisk laureatów odbędzie się podczas uroczystej gali, 24 listopada, w Książnicy Podlaskiej.

Ilustracja do artykułu stat3.jpg

Jak nas informuje sekretarz konkursu Jolanta Falkowska wpłynęło łącznie 122 prace, w tym 78 wierszy i 44 utwory prozatorskie. Dla porównania do ubiegłorocznej, II edycji konkursu nadeszło 55 prac a do I edycji zgłoszono 36 utworów. Kapituła zdecydowała o utworzeniu dwóch kategorii konkursowych – poezji i prozy.

Cieszy nas, że konkurs ma już wymiar ogólnopolski – wpłynęły prace ze wszystkich województw a nawet z zagranicy. 60% wszystkich utworów – to prace spoza województwa podlaskiego; wpłynęły też prace z Białorusi, Litwy, i USA.

Kapituła konkursowa pracuje pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej, dziennikarki  Radia Białystok i autorki. W kapitule zasiadają ponadto: Eligiusz Buczyński z Książnicy Podlaskiej, poeta,  Dominik Sołowiej - krytyk literacki i  dziennikarz, Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski, dziennikarka, redaktorka strony podlaskisenior.pl i Jolanta Falkowska, sekretarz Kapituły z Redakcji Senior Białystok.

 

Gala z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 24 listopada o 13.00 w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. W programie m.in.: ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród laureatom, prezentacja nagrodzonych utworów i tomiku poetyckiego z utworami laureatów  I i II edycji Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO.

W części artystycznej wystąpi Zbigniew Nasiadko oraz kabaret „Szpilka”.

Wstęp wolny.  

Organizatorzy konkursu to: Redakcja Seniora, Stowarzyszenie Szukamy Polski i Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku; współorganizatorem jest Polskie Radio Białystok.

Galę konkursu SREBRO NIE ZŁOTO dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Miasta Białystok.

 Zaproszenie filmowe

Stowarzyszenie Szukamy Polski

facebook