Dodana: 5 wrzesień 2017 12:10

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2017 12:11

Rusza Forum Regionów. Politycy, samorządowcy i eksperci spotkają się w Krynicy

Forum Ekonomiczne - największa konferencja w Europie Środkowo Wschodniej - rozpocznie się 5 września w Krynicy Zdroju. Jedną z głównych części wydarzenia będzie Forum Regionów poświęcone, w całości tematyce regionalnej i samorządowej.

Ilustracja do artykułu Infopack-2017-okladka.jpg

Jak zaznaczyli organizatorzy, Forum Regionów jest platformą wymiany poglądów oraz miejscem spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z Europy Środkowo-Wschodniej z biznesem i środowiskiem naukowym. „Forum Regionów to okazja do podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania partnerskich kontaktów" - dodali.

Podczas trzech dni paneliści podejmą m.in. tematy związane z atrakcyjnością inwestycyjną, bezpieczeństwem energetycznym w regionach, innowacyjnością, współpraca międzyregionalna, rewitalizacją i finansami samorządowymi.

Udział w konferencji zapowiedzieli m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wiceminister finansów Wiesław Janczyk, wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W konferencji uczestniczyć będą również marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, zastępca szefa kancelarii prezydenta Paweł Mucha i marszałek woj. małopolskiego Jacek Krupa.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest województwo małopolskie.

Źródło: Kurier PAP http://kurier.pap.pl/depesza/177001/Rusza-Forum-Regionow--Politycy--samorzadowcy-i-eksperci-spotkaja-sie-w-Krynicy

facebook