Dodana: 7 lipiec 2017 09:05

Zmodyfikowana: 7 lipiec 2017 09:05

Premier: Polska jest państwem ważnym, z którym trzeba się liczyć

Wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, z którym trzeba się liczyć - oceniła premier Beata Szydło. Podkreśliła, że USA są dla nas bardzo ważnym partnerem, a rozmowy prezydenta Trumpa w Warszawie świadczą, że Polska jest ważnym partnerem dla USA.

Ilustracja do artykułu gj_10231.jpg

"To, że dzisiaj Donald Trump tutaj, na tle pomnika Powstańców Warszawskich występował, był tutaj razem z nami, dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, Polska jest państwem, z którym trzeba się liczyć i Polska jest państwem, które jest gwarantem światowego pokoju, bezpieczeństwa, szybko się rozwijamy" - powiedziała dziennikarzom premier Szydło po zakończeniu wystąpienia prezydenta USA na pl. Krasińskich.

 

Dodała, że Polska jest państwem, które "gwarantuje swoim obywatelom jak najwyższe standardy życia" i że jest państwem, które "chce z innymi współpracować po to, żebyśmy właśnie budowali pokój na świecie".

 

"Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym partnerem i to, że dzisiaj prezydent Donald Trump rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, że rozmawiali na temat bezpieczeństwa, na temat gospodarki, że są już podjęte też konkretne decyzje, to świadczy o tym, że Polska jest ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

 

Premier podkreśliła, że prezydent Stanów Zjednoczonych w swoim wystąpieniu mówił o polskim bohaterstwie. "Jako polski premier, jako Polka jestem dumna z tego, że przeżywamy takie chwile, jestem dumna z tego, że Polska rozwija się tak świetnie, że rząd, którym mam zaszczyt kierować prowadzi polskie sprawy w dobrym kierunku" - powiedziała Szydło.

 

"Jestem dumna z tego, że dzisiaj tutaj mogliśmy przeżywać tak wspaniałe i wielkie chwile" - dodała szefowa rządu.

 

Źródło: www.kurier.pap.pl  
http://kurier.pap.pl/depesza/175658/Premier-Polska-jest-panstwem-waznym--z-ktorym-trzeba-sie-liczyc 

fot.G.Jakubowski/KPRP

facebook