Dodana: 14 marzec 2018 12:12

Zmodyfikowana: 14 marzec 2018 12:12

PKP Intercity zakończyło konsultacje społeczne dotyczące siatki połączeń na sezon 2018/2019

W tym roku w internetowej ankiecie wzięło udział 4734 osób, tj. o 32% więcej w porównaniu z 2017 r. Przekazane propozycje zostaną przeanalizowane i w miarę możliwości uwzględnione w rozkładzie jazdy, który zostanie wprowadzony w grudniu br. Z szansy tej najsłabiej skorzystali mieszkańcy Podlaskiego, których odsetek w ogólnej liczbie biorących udział w ankiecie wyniósł zaledwie 1,4 proc.

Ilustracja do artykułu PKP Intercity_konsultacje.jpg

Od 19 do 26 lutego br. trwały konsultacje społeczne dotyczące tworzenia oferty przewoźnika i przygotowywania nowego rozkładu jazdy na sezon 2018/2019.

Podróżni postulowali m.in. o uruchomienie połączeń z Bielska–Białej do Olsztyna czy z Łochowa do Krakowa. Pasażerowie wnioskowali również o lepsze skomunikowanie z Zielonej Góry do Lublina oraz ze Zbąszynka do Zielonej Góry. W przypadku przejazdów międzynarodowych zgłoszono oczekiwanie w sprawie wprowadzenia m.in. bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Berlina. 

Konsultacje społeczne w liczbach

Pod względem wieku, podobnie jak w 2017 r., najliczniej pomysły zgłaszały osoby młode: do 26 roku życia (39%) oraz pomiędzy 27 a 35 rokiem życia (26%). Najchętniej swoje opinie wyrażali mieszkańcy województw: dolnośląskiego (15,9%), śląskiego (15,7%), mazowieckiego (12,4%), łódzkiego (12,2%). Najmniejsza liczba ankiet wpłynęła m.in. z regionów: warmińsko-mazurskiego (1,9%), świętokrzyskiego (1,4%), podlaskiego (1,4%).

Komfort i bezpieczeństwo wysoko oceniane

Uczestnicy ankiety mogli również wypowiedzieć się na temat różnych aspektów podróżowania z PKP Intercity. Wysoko oceniali bezpieczeństwo, niskie ryzyko wypadku czy możliwość wykorzystania czasu podróży na pracę i odpoczynek. Zwracali uwagę na lepszy komfort podróży. Chwalili profesjonalizm i życzliwość obsługi oraz możliwość podróżowania
z większym bagażem.

Wśród uczestników ankiety 30% to osoby podróżujące w celach prywatnych, innych niż turystyczne (np. odwiedziny u rodziny). Dojeżdżający do pracy lub podróżujący służbowo stanowili 32,8%, a 21% respondentów to podróżni dojeżdżający do szkoły lub na uczelnię.

Za: PKP Intercity S.A.

facebook