Dodana: 9 grudzień 2017 12:39

Zmodyfikowana: 9 grudzień 2017 12:39

I Ogólnopolski Kongres Praw Obywatelskich

I Kongres Praw Obywatelskich odbywa się z okazji 30 lat Instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Ilustracja do artykułu Slajd1_3.jpg

Kongres to 36 paneli na ważne tematy - od spraw specjalistycznych po ogólne, dotyczące każdego z nas. Kongres ma być okazją do poważnych rozmów o Polsce. Organizatorzy Bardzo liczą na głos wszystkich zaangażowanych obywateli. Kongres otwarty jest dla wszystkich. Odbywa się 8-9 grudnia, w przeddzień obchodzonego na całym świecie Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Kongres powstał z inicjatywy  Adama Bodnara, który od września 2015 r. jest siódmym rzecznikiem praw obywatelskich. Chcąc uhonorować dorobek Poprzedników zaproponował spotkanie na Pierwszym Ogólnopolskim Kongresie Praw Obywatelskich organizowanym we współpracy z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR).

Program, informacje o kongresie i rejestracja na wybrane panele dostępne TUTAJ.

Polecamy szczególnie panel "Gościnność, czyli Gospodarz i Gość wobec praw obywatelskich" moderowany przez Krzysztofa Czyżewskiego, który do debaty zaprosił Agatę Bielik-Robson i Jacka Dehnela. Rozmowa 9 grudnia od godz. 15.00 do 17.00 w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

facebook