Dodana: 31 maj 2017 10:29

Zmodyfikowana: 31 maj 2017 10:29

Zaprogramuj Dzień Dziecka! Warsztaty z kodowania w BPN-T

Zastanawiacie się, jaki prezent dać swoim pociechom w Dniu Dziecka? Co będzie zarówno przyjemne, jak i pożyteczne? Zapiszcie je na warsztaty z programowania, którymi będą się chwalić przed rówieśnikami - stworzą samodzielnie swoją pierwszą grę lub witrynę internetową! Niech ich Dzień będzie początkiem nowej przygody, być może na całe życie. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do swojej przestrzeni.

Ilustracja do artykułu Dzień dziecka w BPN-T  - warsztaty z programowania.png

POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W SCRATCH
Jak się komunikować z komputerem, by rozumiał wydawane mu polecenia? Tego właśnie uczą warsztaty z programowania. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, w jaki sposób zaprojektować i stworzyć swoją pierwszą grę w Scratch - środowisku wykorzystywanym do nauki programowania przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Nauka programowania bywa fascynująca, zwłaszcza w połączeniu z zabawą.

Są to warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat.

WWW - JAK TO JEST ZROBIONE?
Podczas kursu młodzież pozna budowę tego, z czym wszyscy spotykamy się na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Od tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript nie będą dla nich żadną zagadką. Wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, uczestnicy wspólnymi siłami zbudują swoją pierwszą witrynę internetową!

Są to warsztaty dla nastolatków w wieku 13-16 lat.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni specjaliści z WOW SCHOOL, według autorskich programów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i różnych poziomów.

Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży odbędą się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, w dniach 1 i 2 czerwca w godz. 17.00-18.30. Udział jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stonie.

 

 

 

facebook