Dodana: 8 listopad 2017 14:59

Zmodyfikowana: 8 listopad 2017 14:59

Prawo na co dzień dla seniorów

Dziewiątego listopada w Białymstoku odbędzie się wykład „Prawo na co dzień”, skierowany do osób starszych, szczególnie narażonych na manipulacje przy zawieraniu umów np. na pokazach handlowych czy z operatorami sieci komórkowych.

Ilustracja do artykułu hands-545394_960_720.jpg

W ramach bezpłatnej pomocy prawnej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wszystkich zainteresowanych seniorów w czwartek, 9 listopada o godz. 17.00, w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. A. Mickiewicza 1 odbędzie się wykład radcy prawnego. Tomasz Roch Gorący reprezentujący Stowarzyszenie Wsparcia Obywatelskiego przedstawi zagadnienia związane z umowami kupna-sprzedaży. W ramach spotkania przewidziana jest też dyskusja.

– Zdarza się, że starsi konsumenci nieświadomie podpisują umowy, z których potem nie potrafią się wycofać. Trzeba nagłaśniać tego typu sytuacje i wskazywać jak najprostsze sposoby na radzenie sobie z takimi problemami. Zapraszamy wszystkich seniorów na czwartkowy wykład radcy prawnego – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Białystok konsekwentnie realizuje zadania z zakresu edukacji prawnej. We wrześniu i październiku 2017 r., wspólnie z organizacjami pozarządowymi (prowadzącymi 5 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej przy ul. L. Zamenhofa 5C), Miasto zorganizowało w sześciu białostockich szkołach cykl szkoleń dla młodzieży: „ABC Prawa”. Na warsztatach zostały poruszone m.in. zagadnienia związane z aktami prawnymi obowiązującymi w Polsce, a także zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego, prawa konsumenckiego, prawa karnego i prawa wykroczeń, a także praw i obowiązków uczniów. W imieniu organizacji pozarządowych szkolenia przeprowadzili adwokaci i radcy prawni.

za: UM Białystok

facebook