Dodana: 14 czerwiec 2017 09:31

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2017 09:48

Podlaska Konferencja "Równać Szanse"

We wtorek (13 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyła się Podlaska Konferencja "Równać Szanse". Dyskutowano o celach, założeniach i filozofii działania prowadzonych konkursów oraz publikacji wydawanych w ramach programu.

Ilustracja do artykułu IMG_5621.JPG

- Dzisiejsze spotkanie stwarza okazję do zdobycia aktualnej wiedzy na temat programu , ale też do wymiany doświadczeń. Takie spotkania zawsze wzbogacają, powodują, że można podkraść dobre pomysły do swoich społeczności lokalnych. Duże miasta często mają łatwiej, dlatego program z tak mocno wyspecjalizowanym podejściem do tych 20 tys. mieszkańców powoduje myślenie w kategoriach zadbania o najmniejszą społeczność lokalną i to jest bardzo dobre działanie. - podkreślał wicemarszałek Maciej Żywno.

Spotkanie miało na celu promowanie najlepszych projektów zrealizowanych w ramach programu "Równać Szanse" w woj. podlaskim. Podczas konferencji odbyły się prezentacje projektów, debata z udziałem ekspertów, warsztaty i dyskusje. Prelegenci opowiedzieli na czym polega program Równać Szanse, jak przygotować poprawnie wniosek do konkursu, kto może wspierać działania młodzieży w najbliższym otoczeniu; zostały też zaprezentowane przykłady zrealizowanych projektów, w tym także projektów modelowych.


(opr.aa)


***

Konferencję organizowało Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego, TVP Białystok i Radia Białystok.

Partnerem konferencji jest Fundacja SocLab.

facebook