Dodana: 9 grudzień 2017 12:37

Zmodyfikowana: 9 grudzień 2017 12:37

O kobietach w branży technologicznej, czyli grudniowe spotkanie Geek Girls Carrots Białystok

Geek Girls Carrots Białystok to społeczność kobiet związanych z branżą IT. Karotki organizują cykliczne spotkania, które służą wymianie wiedzy, edukacji i networkingowi. Najbliższe otwarte spotkanie odbędzie się 13 grudnia o 18:00 w Famie.

Ilustracja do artykułu DSC02192-2_resize_PT.jpg

Najbliższe, grudniowe spotkanie społeczności Geek Girls Carrots to powrót do korzeni - czyli do tematów stricte technologicznych w kobiecym wydaniu. Wystąpią na nim 3 prelegentki, z których każda inną drogą trafiła do branży IT. Opowiedzą o swoich zawodowych decyzjach, będzie też mowa o tym, czym jest "sukces" w pracy programistki, o rekrutacji w branży IT oraz o umiejętności programowania z punktu widzenia… medycyny. 

Wydarzenie adresowane jest zarówno do kobiet, które pracują w branży IT, jak i do tych, które planują związać swoją karierę z tą przyszłościową branżą i szukają wiedzy lub kontaktów. Jak podkreślają organizatorzy: poza prelekcjami, największą wartością wydarzenia jest networking.

„Celem Karotek jest wspieranie i promowanie kobiet w IT, a przez to przyciąganie do branży kolejnych. - mówi Katarzyna Stempniak, organizatorka spotkań GGC. - Praca z nowymi technologiami daje ogromne możliwości rozwoju i zarabiania dobrych pieniędzy. A nadal w firmach informatycznych kobiet jest zwykle zaledwie kilka-kilkanaście procent. Dlatego warto się poznawać, wymieniać wiedzą oraz rozmawiać o sukcesach i wyzwaniach.”

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godz. 18:00 w kawiarni Fama. Wstęp jest wolny.

Partnerem głównym spotkania jest firma Transition Technologies.

Patronat: Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej

 

Agenda:

18:05  Powitanie - Katarzyna Stempniak, organizatorka GGC Białystok

18:15  Wystąpienie otwierające - Urszula Wnuszyńska, manager w Transition Technologies PSC

18:45 „Oszukuję się” - Karolina Jabłońska-Korsan

Co naprawdę dzieje się za kulisami success story i czy da się w wieku 27 lat zacząć karierę zawodową od zera. Historia prawdziwa.

19:15 Zamiast gadać do gumowej kaczki – idź pogadać z prawdziwą” - Agata Gołaszewska

Jak - z medycznego punktu widzenia - programista może skuteczniej radzić sobie z rozwiązywaniem problemów. Oraz czym karmić swój umysł, by mózg nie popadł w rutynę!

19:45 Czas na 5-minutowe prezentacje Uczestniczek

19:50 Ciasto marchewkowe & networking

 

Wydarzenie na Facebooku

facebook