Dodana: 31 październik 2018 11:16

Zmodyfikowana: 31 październik 2018 11:16

II Podlaski Kongres Pamięci Narodowej

W najbliższą środę, 7 listopada br. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbędzie się II Podlaski Kongres Pamięci Narodowej. Kongres to nie tylko forum wymiany poglądów badaczy z całego kraju, ale również jeden z elementów związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Początek konferencji o godz. 13.00 .

Ilustracja do artykułu 79-208438.jpg

Stulecie odrodzenia Rzeczpospolitej to okazja do spotkania poświęconego prezentacji i analizie wydarzeń, jakie miały miejsce w ważnym dla kształtowania się polskiej państwowości okresie. Spotkanie uświetni występ Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.  

 

Przypadająca w listopadzie 2018 r. setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi znakomitą okazję do rozważań nad wysiłkami Polaków, zmierzającymi do odzyskania utraconej w XVIII wieku państwowości. Wielość koncepcji oraz dróg do niepodległości, obranych przez różne środowiska polityczne w poszczególnych dzielnicach zaborczych, jak też na emigracji, daje możliwość komparatystycznej prezentacji wyników badań i ustaleń historyków oraz przedstawicieli innych nauk.

 

Organizatorem jest białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Podlaski Urząd Wojewódzki,  partnerami zaś Komenda Wojewódzka w Białymstoku i Podlaski Kurator Oświaty. W skład komitetu honorowego wchodzą: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Metropolita Białostocki Ks. Abp.  Tadeusz Wojda.

 

 

źródło: PUW
oprac.ak

 

facebook