Dodana: 5 czerwiec 2017 15:39

Zmodyfikowana: 5 czerwiec 2017 15:39

II konferencja z cyklu "Wspieranie zdrowia" - "Bezpieczeństwo zdrowia seniora"

Konferencja organizowana przez Wydział Nauk o Zdrowiu UMB odbędzie się 13.06.2017 (wtorek) o godz. 10.00 w Centrum Naukowo-Dydaktycznym przy ul. Szpitalnej 37 w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu Plakat.jpg

W trakcie konferencji referaty wygłoszą: prof. dr hab. Barbara Bień - Kierownik Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii, prof. dr hab. Halina Car - Kierownik Zakładu Farmakologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, Bożena Korzeniewska – Kierownik Działu Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku oraz prof. dr hab. Małgorzata Żendzian-Piotrowska – Kierownik Zakładu Higieny, Epidemiologii i Ergonomii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Podczas konferencji poruszone zostaną następujące tematy: wpływ zjawiska wielolekowości na bezpieczeństwo seniora, najistotniejsze informacje w ulotce informacyjnej leków z punktu widzenia osoby starszej, najważniejsze informacje w etykietach produktów spożywczych oraz podstawowe zasady ergonomii w podeszłym wieku.

Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. Adama Krętowskiego oraz Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. Sławomira Jerzego Terlikowskiego.

 

Wstęp na konferencję jest wolny!

facebook