Dodana: 26 lipiec 2018 14:52

Zmodyfikowana: 27 lipiec 2018 09:54

Białystok z drewna – nabór na warsztaty

Interesujesz się fotografią i chcesz dowiedzieć się o niej więcej? Intryguje Cię historia Białegostoku i dawny świat mieszkańców naszego miasta? Można to połączyć! Weź udział w najnowszych, bezpłatnych warsztatach fotograficznych Stowarzyszenia Białystok z Drewna - rekrutacja trwa do końca lipca!

Ilustracja do artykułu 26992194_1713153385372907_8384503253381878013_n.png

Warsztaty fotograficzne „Tajemnice naszych miejsc – w poszukiwaniu korzeni” to próba połączenia programu wprowadzającego w tajniki fotografii z możliwością eksplorowania konkretnej przestrzeni Białegostoku i jej historii. W ramach cyklu sześciu spotkań uczestnicy zmierzą się z takimi tematami, jak: kompozycja obrazu, rodzaje fotografii, tworzenie reportażu czy  organizacja ekspozycji zdjęć. Każdy z tych tematów osadzony będzie w przestrzeni jednej z dzielnic Białegostoku, w której wciąż można podziwiać drewniane dziedzictwo – na osiedlu Przydworcowym.

 

 - Zajęcia warsztatowe będą oparte o treści historyczne, związane z osiedlem Przydworcowym – mówi Rafał Kozłowski, prezes Stowarzyszenia – Oprócz poznawania tajników fotografii, uczestnicy będą poszukiwali pozostałości po dawnym życiu na osiedlu, po dawnych budownictwie. Za pośrednictwem fotografii uczestnicy spróbują wypowiedzieć się na temat ważności i miejsca historii w naszym współczesnych życiu. A całość zakończymy wystawą, na której będzie można obejrzeć najlepsze fotografie, stworzone na zajęciach.

 

Warsztaty będą realizowane od 6 do 31 sierpnia i odbędą się w kameralnej grupie maks. 10 osób. Udział jest bezpłatny – wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres bialystokzdrewna@gmail.com . O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, jedynym warunkiem udziału jest przyniesienie swojego aparatu fotograficznego na zajęcia. Rekrutacja trwa do 2 sierpnia.

 

Stowarzyszenie Białystok z Drewna działa na rzecz upamiętnienia historii drewnianego budownictwa naszego miasta. W ramach swojej aktywności prowadzi zajęcia edukacyjne i artystyczne, zgłębiając historię konkretnych, białostockich dzielnic. Więcej o działalności Stowarzyszenia można dowiedzieć się na stronie www.bialystokzdrewna.wordpress.com  lub www.facebook.com/bialystokzdrewna .

 

źródło: Stowarzyszenie Białystok z Drewna

facebook