Dodana: 2 październik 2014 07:06

Zmodyfikowana: 2 październik 2014 07:06

Środki unijne dla branży transportowej. Bezpłatny kurs EFS

Celem głównym projektu jest podniesienie kwalifikacji z zakresu  wdrażania rozwiązań proekologicznych u pracowników przedsiębiorstw  branży TSL . Podniesienie kwalifikacji przełoży się na zniwelowanie negatywnego wpływu na środowisko oraz wzrostu konkurencyjności  tych przedsiębiorstw. Każdy z uczestników ma możliwość udziału w dwóch wybranych szkoleniach z zakresu: Finansowanie unijne dla branży TSL/Reverse Logistics, Zarządzanie w branży TSL w aspekcie środowiskowym, Komodalność. Każdy z uczestników bierze udział w dwóch trzydniowych panelach.

Korzyści dla uczestników:

- indywidualne doradztwo;
- zdobycie wiedzy z zakresu aplikowania o środki na ekoinwestycje, innowacje oraz rozwój;
- zdobycie wiedzy na temat struktury i dostępnych możliwości finansowania działań proekologicznych w branży Transport, Spedycja i Logistyka;
- znajomość etapów opracowywania wniosku zgodnie z wymaganiami instytucji finansującej;
- poznanie problemowych obszarów zarządzania funduszami zewnętrznymi;
- poznanie ustaleń prawnych w zakresie prawa transportowego, czasu pracy kierowców, tachografów;
- łatwiejsze uzyskiwanie pozwoleń i zatwierdzeń, dzięki spełnieniu wymagań prawa;
- przykłady, dobre praktyki;
- narzędzia marketingowe w sprzedaży usług transportowych;
- poznanie dobrych praktyk;
- niewielkie grupy;
- bezpłatne materiały szkoleniowe;
- szkolenie prowadzone przez profesjonalistów;
- poznanie modeli – inspiracji do odnajdywania własnych rozwiązań kształtowania łańcucha dostaw;
- wyżywienie dla uczestników.

Oszczędności:

- poznanie modeli wydajnych systemów odzysku – możliwość oszczędności wydatków logistycznych;
- możliwość pozyskania bezzwrotnych środków zewnętrznych na inwestycje w firmie;
- zmniejszenie kosztów magazynowania;
- zmniejszenie kosztów transportu;
- zmniejszenie zużycia paliwa;
- poznanie dobrych praktyk w zakresie oszczędności w firmie transportowej i spedycyjnej;
- redukcja kosztów usuwania odpadów i kosztów energii oraz opłat;
- wskazanie kierunków możliwych usprawnień krótkoterminowych (organizacyjnych) i długoterminowych (inwestycyjnych) pozwalających na obniżenie kosztów.

Każdy z uczestników ma możliwość udziału w dwóch wybranych szkoleniach z zakresu:

Finansowanie unijne dla branży TSL/Reverse Logistics – 3 dni, 24h
Zarządzanie w branży TSL w aspekcie środowiskowym – 3 dni, 24h
Komodalność – 3 dni, 24h

Szkolenia dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do udziału w projekcie szkoleniowym zapraszamy pracowników i właścicieli przedsiębiorstw z branży TSL (transport spedycja logistyka) (mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa)

Trenerzy projektu:

Emilia Gawryluk

Przez 13 lat związana była z branżą TSL, gdzie od początku swojej kariery pracowała w obszarze sprzedaży i marketingu. W firmach Spedpol (obecnie DB Schenker), a następnie PEKAES S.A. i DSV Road przygotowywała i realizowała projekty z obszaru logistyki i łańcucha dostaw, dla klientów z różnych branż, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Jako dyrektor marketingu w PEKAES odpowiadała za obszar analiz produktowych, a także za przygotowywanie i rekomendowanie strategii cenowej firmy oraz budowę standardów współpracy z klientami.

Przez ostatnie lata, jako dyrektor sprzedaży transportu krajowego i dyrektor marketingu w DSV Road odpowiadała m.in. za portfel kluczowych klientów spółki, kształtowanie polityki sprzedaży pionu oraz coroczne badania satysfakcji klientów.

Jest wieloletnim członkiem Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki. W latach 2011-2014była Członkiem Zarządu, w jednej z kadencji pełniła również funkcję Prezesa Zarządu PSML. W ramach pracy dla PSML i zgodnie z jego idea, tworzyła forum wymiany poglądów, doświadczeń i wiedzy w zakresie zarządzania logistycznego. Odpowiadała za współpracę z międzynarodową organizacją ELA (European Logistics Association) – federacją 30 europejskich organizacji krajowych,  której celem jest tworzenie forum kooperacji w obszarze logistyki, przemysłu i handlu w Europie. Od 2010 roku współorganizowała największe w Polsce wydarzenie skierowane do logistyków i zakupowców – Kongres Menedżerów Zarządzania Łańcuchem Dostaw (w 2013 roku odbyła się 11 edycja tej imprezy). Jest certyfikowanym trenerem kompetencji miękkich oraz certyfikowanym trenerem sprzedaży.

Ryszard Petrykowski

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w logistyce.

Pracował w firmach handlowych, gdzie współtworzył analizy bezpośredniej dochodowości (DDP), analizy asortymentu, koordynował technologię i standardy obsługi zamówień oraz pracy magazynu.W firmach PACK-PLAST (obecnie Sarantis), a następnie WURTH i COMPLEX odpowiadał za procesy zakupów, zaopatrzenia, gospodarkę magazynową i obsługę zamówień Klientów.

Jako dyrektor Logistyki i Zakupów odpowiadał za analizy produktowe, tworzenie i realizację strategii działania firmy. Przez trzy lata prowadził japoński program poprawy produktywności HOPP.

Od czterech lat pracuje jako konsultant. Wspomaga  realizacje strategii poprzez wdrożenia BSC, wyznaczanie kluczowych wskaźników efektywności, szkolenia z umiejętności projektowego podejścia do wprowadzania zmian związanych z realizacja celów długoterminowych firmy. Posiada certyfikat Zarządzania Projektami. Prowadzi otwarte szkolenia i wykłady z obszaru logistyki, a także „szyte na miarę” usługi konsultingowe dla firm.Wieloletni członek Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki (PSML). W jednej z kadencji pełnił w niej funkcję Prezesa.

Najbliższe terminy:

Każdy z uczestników bierze udział w dwóch trzydniowych panelach, zgodnie z podanymi  terminami.

Pełna lista dostępnych terminów szkoleń zamieszczona została na stronie www.ruszajnazielonym.pl w  zakładce "Formularz zgłoszeniowy".

28-30.10.2014,
Warszawa, ul. Białowiejska 16
14-16.10.2014,
Warszawa, ul. Białowiejska 16
21-23.10.2014,
Wrocław, Mandragora Szkolenia Kadr, ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43
04-06.11.2014,
Łódź, NOT, Pl. Komuny Paryskiej 5A

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook