Dodana: 31 lipiec 2017 10:18

Zmodyfikowana: 31 lipiec 2017 10:18

Suwałki. Utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Krzywólka

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje, że w związku z budową ulicy Krzywólka w Suwałkach nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Prace rozpoczną się 1 sierpnia. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

Ilustracja do artykułu DSCF_060714-108.jpg

Przebudowa ul. Krzywólka w Suwałkach potrwa do 31 sierpnia 2018 roku. Drogę wybuduje firma Strabag za 5 729 925,76 zł.

Zakres zamówienia obejmuje: roboty rozbiórkowe, przygotowawcze i ziemne, budowa ulicy klasy L, jezdnia szer. 6,0m, chodniki szer. 2,0-4,4m, droga rowerowa szer. 2,0m, zjazdy indywidualne i publiczne, oznakowanie pionowe i poziome wybudowanej ulicy, budowa kanału technologicznego dla potrzeb przyszłych inwestycji telekomunikacyjnych i energetycznych, oświetlenie ulicy Krzywólka wraz z wymianą oświetlenia na odcinku od pętli do skrzyżowania z ulicą Szpitalną,  przebudowa istniejącej przepompowni, przebudowa sieci wodociągowej,  przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji deszczowej z odgałęzieniami.

Ulica Krzywólka – kilkanaście lat temu jeszcze wieś – to blisko 2km odcinek drogi gruntowej. Dziś wzdłuż jej przebiegu istnieje dość gęsta zabudowa jednorodzinna i nieliczne już gospodarstwa rolne. O potrzebie utwardzenia drogi niejednokrotnie mówili suwalscy Radni jak i mieszkańcy ulicy.

Koncepcję przebiegu i wyglądu tej drogi wypracowano w ubiegłym roku po serii spotkań i konsultacji społecznych z mieszkańcami tej ulicy. Już wtedy Władze Miasta Suwałki zapowiedziały, że inwestycja rozpocznie się w połowie 2017 roku i zakończy w roku 2018.

źródło: UM Suwałki
(opr.aa)

 

facebook