Dodana: 27 lipiec 2017 13:28

Zmodyfikowana: 27 lipiec 2017 14:10

ASF. Spotkanie producentów trzody chlewnej w UMWP

Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza producentów trzody chlewnej oraz osoby zainteresowane na spotkanie w sprawie sytuacji związanej z wirusem ASF w województwie podlaskim. Jednym z głównych tematów: bioasekuracja w gospodarstwach Spotkanie odbędzie się 28 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego ul. Kard. . Wyszyńskiego 1.

Ilustracja do artykułu x0x0.jpg.pagespeed.ic.HRsRR8HaoJ.jpg

 - Mamy na uwadze szczególną sytuację w jakiej znaleźli się producenci trzody chlewnej z obszarów objętych strefami i restrykcjami w związku z afrykańskim pomorem świń. Jesteśmy zaniepokojeni kolejnymi ogniskami choroby oraz zdeterminowani by wspólnymi siłami wspierać rolników i zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa – podkreślają organizatorzy.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Środowiska, Wojewoda Podlaski, samorządowcy, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej, Podlaskiej Izby Rolniczej, Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Dyrektora Parków Narodowych, Zarządy Okręgowe Polskiego Związku Łowieckiego oraz przedstawiciele związków i stowarzyszeń zrzeszających hodowców trzody chlewnej.

Przekazane podczas konferencji informacje przedstawione będą szerokiemu gronu odbiorców z terenu województwa podlaskiego. W trakcie spotkania przewidziana została otwarta dyskusja z uczestnikami, w czasie której podjęte zostaną problemy nurtujące podlaskich hodowców.

Jak podkreślają  organizatorzy potrzeba pilnego spotkania podyktowana jest pojawianiem się nowych ognisk wirusa oraz zbliżającym się terminem wzmożonych prac polowych.

28 lipca br. o godz. 10:00,

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1,  sala nr 115.

               

facebook