Dodana: 20 grudzień 2017 11:27

Zmodyfikowana: 20 grudzień 2017 11:27

Wielka radość z małej premiery

Dziecięca Grupa Teatralna, działająca od października w łomżyńskim MDK, sprawiła cudowny prezent świąteczny swoim rodzicom…

Ilustracja do artykułu 56.jpg

W poniedziałek, 18 grudnia na deskach Sceny Na Piętrze odbył się pierwszy pokaz możliwości młodocianych czarodziei. „Mała premiera – wielka radość”.
- Zrealizowany pokaz „Skarbu” to wynik dwumiesięcznej pracy zespołu - podkreśla jak opiekunka grupy – Małgorzata Sienkiewicz -  Dzieci zapoznały się w tym czasie z podstawami teatru czarnego i teatru cieni, rozpoczęły ćwiczenia z dykcji oraz interpretacji tekstu, spróbowały animacji przedmiotu i gry w żywym planie.

 

 

Zespół wystąpił w składzie:
Ida Bajno,
Marek Borowski,
Lilia Dąbrowska,
Gabriela Góralczyk,
Zuzia Grabowska,
Zuzanna Jakubiak,
Izabela Kosińska,
Laura Mazurek,
Julia Maleszewska,
Magda Owłasiuk,
Zosia Samełko,
Wiktoria Szklanecka,
Anna Trzeciak,
Katarzyna Trzeciak,
Lena Ulińska,
Andżelika Wiśniewska,
Dominika Zuzga,
Lena Zuzga,
Emilia Żemajtys.

 

 

Opiekunem grupy jest Małgorzata Sienkiewicz - od 1988 roku instruktorka ds. tańca i teatru, twórczyni i koordynatorka festiwali i projektów kulturalnych, specjalistka w zakresie teatru cieni i teatru czarnego, uczestniczka szkoleń z zakresu języka migowego, audiodeskrypcji, partycypacji społecznej, autorka scenariuszy teatralnych, monodramów, tekstów piosenek,  animatorka kultury, zasłużona działaczka kultury, stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezes Fundacji "Przestrzeń".

 

źródło: Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych

 

 

 

 

 

facebook