Dodana: 31 lipiec 2017 13:02

Zmodyfikowana: 31 lipiec 2017 13:02

Wakacyjne eksperymenty i warsztaty tworzenia latawców

Już 6 sierpnia w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska na najmłodszych czeka moc letnich atrakcji. Dzieci własnoręcznie ozdobią latawce oraz wezmą udział w pokazie doświadczeń, podczas których przekonają się, że zjawiska chemiczne zachodzą w otaczającym je świecie, np. w kuchni. Wstęp wolny.

Ilustracja do artykułu CHAuchanHetmańska_Akademia małych odkrywcówm.jpg

Puszczanie własnoręcznie wykonanych latawców i udział w pokazie eksperymentów chemicznych to wspaniałe sposoby na wakacyjną zabawę. Na wszystkich małych miłośników chemii i artystów, którzy 6 sierpnia przyjdą wraz z opiekunami do Centrum Handlowego Auchan Hetmańska, czeka moc wakacyjnych atrakcji.

Pasaż galerii handlowej zmieni się tego dnia w pracownię plastyczną i laboratorium chemiczne. Podczas warsztatów kreatywnych najmłodsi własnoręcznie ozdobią, pod okiem doświadczonych animatorów, latawce, które z pewnością przydadzą się podczas wielu wakacyjnych zabaw. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji białe latawce, flamastry oraz kredki, kolorowe tasiemki, kleje i nożyczki.

W trakcie spotkania z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” maluchy będą miały okazję przyjrzeć różnym doświadczeniom chemicznym. Przekonają się między innymi, że przy połączeniu ze sobą popularnych w kuchni substancji, np. kwasu cytrynowego i wodorowęglanu sodu, zachodzą efektowne reakcje.

Spotkanie z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” pt. „Wulkan spożywczy” oraz warsztaty kreatywne odbędą się 6 sierpnia 2017 roku w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ulicy Hetmańskiej 16 w Białymstoku w godzinach od 12.00 do 18.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a materiały zapewnia organizator. Wykonane podczas warsztatów prace dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

facebook