Dodana: 21 listopad 2017 08:40

Zmodyfikowana: 21 listopad 2017 08:40

Psy z białostockiego schroniska bohaterami kalendarza na 2018 rok

Piękne zdjęcia, przydatne informacje i szczytny cel - to główne argumenty przemawiające za zakupem wyjątkowego kalendarza, którego bohaterami są psiaki z białostockiego Schroniska dla Zwierząt. Podopieczni schroniska pozują w towarzystwie wolontariuszy, którzy pokazują świat czterołapym i czynią ich życie za kratami choć trochę bardziej szczęśliwym.

Ilustracja do artykułu borsa_i_ula1.jpg

- Kolejnym, nowym pomysłem wolontariuszy jest wydanie kalendarza. Dzięki temu możemy trafić bezpośrednio do domów, firm, instytucji, do ludzi, którzy spojrzą na te uśmiechnięte czworonogi jak wolontariusze! Kto wie, może zaowocuje to nie jedną adopcją - mówi koordynatorka wolontariatu Justyna Januszyk.

Fotografie wykonała Magdalena Właszek. Jak mówi: Zależało mi na pokazaniu tej niezwykłej więzi, jaka narodziła się między wolontariuszem a jego schroniskowym podopiecznym. Chciałam uchwycić tę całą miłość, radość i zrozumienie, które towarzyszą ich wspólnym spotkaniom i spacerom. Mam nadzieję, że inne osoby oglądając te fotografie zauważą to i być może zakochają się w tych bezdomniakach.

Od środy kalendarze trafiły do sprzedaży! W sumie jest ich 350, a dochód ze sprzedaży kalendarzy w całości zostanie przeznaczony na pomoc psom będących pod opieką schroniska.

Kalendarz można nabyć w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku, ul. Dolistowska 2, od poniedziałku do piątku w godz. 17-19, w weekendy w godz. 10-12. Koszt kalendarza to 25 zł.

 

facebook