Dodana: 3 październik 2017 08:16

Zmodyfikowana: 3 październik 2017 08:16

Parada Adopciaków w ramach akcji "Zerwijmy łańcuchy"

W sobotę, 7 października, w całej Polsce odbędzie się akcja "Zerwijmy łańcuchy". Swoją odsłonę już po raz kolejny będzie miała też w Białymstoku. Wolontariusze i wolontariuszki Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku oraz białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zapraszają do przyłączenia się do tej szlachetnej inicjatywy.

Ilustracja do artykułu zerwijmy łańcuchy i parada adopciaków.jpg

- Zachęcamy do wzięcia udziału w tym happeningu, aby symbolicznie przywiązać się do budy i poczuć ciężar psiego łańcucha na własnej szyi. Protestujemy, gdyż trzymanie psów na łańcuchach jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to niezgodne z prawem, niehumanitarne i niebezpieczne dla ludzi - mówi koordynatorka białostockiej akcji, Monika Gąsiorowska.

Zapraszamy w sobotę o godz. 12.00 przed Teatr Dramatyczny w Białymstoku, gdzie akcja rozpocznie się Paradą Adopciaków z białostockiego schroniska. Uczestnicy przespacerują się przed rzeźbę Psa Kawelina, gdzie każdy chętny będzie mógł symbolicznie przywiązać się do budy.

- Parada jest to swojego rodzaju spotkanie towarzyskie naszych byłych podopiecznych oraz ich nowych rodzin z pracownikami i wolontariuszami ze schroniska. Jesteśmy bardzo ciekawi jak wyglądają po kilku tygodniach,miesiącach i latach od momentu adopcji. Staramy się pozostawać z nimi w kontakcie,są to jednak kontakty w postaci przesyłanych do nas zdjęć z nowych domów i rozmowy telefoniczne,jednak nie są one w stanie zastąpić kontaktu osobistego.Stąd pomysł tych spotkań! To wielkie szczęście widzieć uśmiech na psich pyszczkach i rozmerdane ogony... i ten wzrok wbity w kochającego pańcia" - mówi Monika Gąsiorowska.

Parada Adopciaków odbędzie się po raz drugi.
(opr.aa)

facebook