Dodana: 5 grudzień 2017 13:02

Zmodyfikowana: 5 grudzień 2017 13:02

Mikołajkowa lekcja bezpieczeństwa „Mistrzów w pasach”

6 grudnia na spotkanie z najmłodszymi uczniami ze szkół podstawowych w Białymstoku na Mikołajkową Lekcję Bezpieczeństwa z workiem prezentów przyjeżdżają eksperci ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos - Mistrzowie w pasach”.

Ilustracja do artykułu Białystok Lekcja Bezpieczeństwa.jpg

W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie wspaniałych gości z Policji, Urzędu Miasta i aktorów wprowadzi najmłodszych Pan Światełko. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w niezwykłej Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w formie koncertu Centrum Uśmiechu. Będzie o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, o jeździe na rowerze, a na wesoło instruktaż eksperta kampanii, Łukasza Jendryska, o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie.

Edukacja poprzez zabawę to sprawdzony sposób przyswajania wiedzy, który „Mistrzowie w pasach” wykorzystują w swoich działaniach zarówno z udziałem dorosłych, jak przede wszystkim z udziałem dzieci. Eksperci kampanii „Lotos - Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zapraszani są oczywiście nauczyciele i rodzice, a także wspierający kampanię przedstawiciele urzędów czy instytucji (lokalnych) oraz media. Lekcja w Białymstoku odbędzie się w Mikołajki, więc na pewno nie zabraknie prezentów dla chętnych i grzecznych dzieci.

 

facebook