Dodana: 6 wrzesień 2017 11:59

Zmodyfikowana: 6 wrzesień 2017 11:59

Choroszczański Wehikuł Czasu – wspólnie stwórzmy wystawę!

Zobaczmy Choroszcz minioną w fotografiach sprzed kilkudziesięciu lat - MGCKiS w Choroszczy zaprasza mieszkańców miasta do współtworzenia wystawy fotograficznej. - Abyśmy mogli obejrzeć nasze miasto w archiwalnych fotografiach idąc do sklepu, szkoły, czy na popołudniowy spacer, wspólnie stwórzmy to, co stanie w przestrzeni miejskiej - wielkoformatową wystawę fotograficzną – zachęcają organizatorzy

Ilustracja do artykułu IKONA.JPG

Jesienią tego roku w Choroszczy staną wielkoformatowe zdjęcia, które przypominać będą przechodniom o przeszłości miasta.
Inicjatorem przedsięwzięcia jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Pracownicy Centrum zachęcają do udziału we współtworzeniu wystawy mieszkańców Choroszczy.
 
- Historia nas łączy, a wspieranie pamięci jest naszym obowiązkiem- podkreślają - W związku z tym, potrzebujemy Waszego wsparcia. Jeśli posiadacie fotografie Choroszczy z minionych lat i chcecie, by były one prezentowane w ramach "Choroszczańskiego wehikułu czasu" - przekażcie je, lub informację o nich na adres kultura@choroszcz.pl, profilowi facebook Choroszcz Miniona, na adres ChoroszczMiniona@gmail.com do 20 września 2017 roku. Osoby nie posiadające skanera, czy fotografii cyfrowych dawnego miasta prosimy o zaznaczenie tego w wiadomości, abyśmy mogli dotrzeć do perełek fotograficznych i pomóc w ich scyfryzowaniu.

Na początku października mieszkańcy będą mogli wziąć udział w spacerze po Choroszczy.
Będzie to wernisaż wystawy, której elementy staną w miasteczku.

Zadanie prowadzone jest inicjatywą lokalną w ramach działania Instalacja Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017 Narodowego Centrum Kultury.

 

 

facebook