Dodana: 15 listopad 2014 12:15

Zmodyfikowana: 15 listopad 2014 12:15

Pracownik zambrowskiej Policji kolejny raz wystartował w największym maratonie na świecie

Marek Romanek - pracownik Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wziął udział w największym maratonie na świecie, który odbył się 2 listopada w Nowym Jorku. Wśród startujących Polaków zajął 33 miejsce.

Marek Romanek kolejny raz wystartował nowojorskim maratonie. W tym roku na starcie trasy o dystansie ponad 42 km stanęło blisko 51 tysięcy zawodników z całego świata, w tym 170 Polaków. Impreza odbyła się 2 listopada.
54-letni mieszkaniec Zambrowa podczas tegorocznego maratonu w Nowym Jorku pobił własny rekord. Osiągnął czas 3 godziny 38 minut i 14 sekund, co dało mu 6270 miejsce w klasyfikacji końcowej. W porównaniu z ubiegłorocznym maratonem, awansował aż o 930 pozycji. Wśród Polaków zajął 33 miejsce. „Poprawiłem swój czas z ubiegłego roku, z czego jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że maraton odbył się przy złych warunkach atmosferycznych – był duży wiatr i było zimno.” – powiedział zambrowski maratończyk. Miłym akcentem podczas pobytu w USA było spotkanie z konsulem dzień po maratonie.