Dodana: 10 kwiecień 2019 06:41

Zmodyfikowana: 10 kwiecień 2019 06:41

Rozpoczęcie rowerowego sezonu na Green Velo – 12 kwietnia w Supraślu

Miasteczko rowerowe dla dzieci i młodzieży, wyścigi rowerowe czy też wirtualna podróż po trasie Green Velo – to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie czekają w najbliższy piątek (12 kwietnia br.) w Supraślu na wszystkich rowerzystów - zarówno prawdziwych zapaleńców, jak i wsiadających na rower okazjonalnie.

Ilustracja do artykułu SEZON ROWEROWY 2.jpg

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wspólnie z Urzędem Miasta Supraśl i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku, zapraszają w piątek 12 kwietnia do amfiteatru w Supraślu na oficjalne otwarcie sezonu rowerowego w województwie podlaskim.

Od godziny 11.00 do 18.00 uczestnicy tego święta rowerzysty będą mieli okazję do sprawdzenia swoich sił w licznych konkursach, wyścigach czy też poszerzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będą również mogli np. spróbować spaceru w alkogoglach imitujących stan i skutki spożycia alkoholu.

W ramach akcji „Rowerowy Kwiecień”  w Supraślu stanie także „Miasteczko Radia ZET” wraz z licznymi atrakcjami:

- strefą rowerową i mini serwisem, gdzie każdy będzie mógł uzyskać poradę z zakresu właściwego doboru roweru;

- strefą ruchu drogowego dla dzieci – z prawdziwym torem do jazdy rowerem imitującym prawdziwe warunki ruchu miejskiego;

- strefą bezpieczeństwa, czyli testerem kasków rowerowych. Specjalna maszyna testująca kaski rowerowe przekona wszystkich niedowiarków, że trzeba i należy używać tego akcesorium;

- strefą Radia ZET z fotobudką i kołem fortuny;

- rowerową strefą rywalizacji – z nagrodami do wygrania: rowerami firmy Romet.

Motywem przewodnim wydarzenia jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo - najdłuższy szlak w Polsce, bo liczący 2000 km, z których aż 600 km przebiega przez województwo podlaskie. Każdy z gości będzie miał unikalną okazję odbycia niecodziennej podróży szlakiem Green Velo w kapsule 5D, gdzie podczas kilkuminutowego seansu można nie tylko zobaczyć w trójwymiarze, ale usłyszeć oraz poczuć – ruch, wiatr i wodę podczas przejażdżki rowerem po wybranych zakątkach 5 województw Polski Wschodniej.

Wszyscy, którzy zechcą z Białegostoku do Supraśla przejechać rowerem będą mogli to zrobić wspólnie ze Stowarzyszeniem „Grupa Szalonych Rowerzystów” – partnerem wydarzenia i czołowymi ekspertami rowerowymi w województwie podlaskim.

 mat.org

Pliki do pobrania

facebook