Dodana: 18 sierpień 2017 08:52

Zmodyfikowana: 18 sierpień 2017 08:52

Rajd rowerowy wspierający cele zrównoważonego rozwoju odbędzie się nad białoruską częścią Kanału Augustowskiego

Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) na Białorusi zaprasza do wzięcia udziału w promocji rajdu rowerowego Bike4SDGs wspierającego cele zrównoważonego rozwoju, który odbędzie się w dniu 26 sierpnia na białoruskiej części Kanału Augustowskiego (śluza Dąbrówka). Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Grodzieńskiego Komitetu Wykonawczego i odbędzie się wraz z XVII Festiwalem Sztuki Ludowej "Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów".

Ilustracja do artykułu leaflet-2-eng.jpg

Tegoroczna edycja rajdu ma na celu:

prezentację potencjału turystycznego obwodu grodzieńskiego;

popularyzację zdrowego i ekologicznego stylu życia;

promocję "zielonego" transportu;

rozwój społeczeństwa równych szans.

Co: Masowe wydarzenie sportowe składające się z rajdu rowerowego na dystansie 18,5 km i spływu kajakowego na dystansie 6 km.

Kiedy: 26 sierpnia 2017, godz. 12:00 20:00

Gdzie: Kanał Augustowski, śluza Dąbrówka, rejon grodzieński

Kto: Przewidywana liczba uczestników wynosi ponad 400 osób, w tym wysokiej rangi urzędnicy, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, organizacje publiczne.

Oprócz zmagań sportowych Bike4SDGs 2017 zaprasza w podróż do świata filmu, podczas której będzie można obejrzeć serię filmów w ramach otwartego letniego festiwalu filmowego "Cel nr 17: Partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju", zorganizowanego przez Departament Informacji Publicznej ONZ. Festiwal odbędzie się 26 sierpnia 2017 roku na Kanale Augustowskim i na otwartych scenach w Grodnie.

Odwiedzający Kanał Augustowski będą mieć również możliwość szczegółowego zapoznania się z działalnością UNDP na Białorusi zwiedzając wystawę projektów UNDP.

Dziennikarze będą mieć możliwość przeprowadzenia wywiadu z wysokiej rangi urzędnikami, dyplomatami, przedstawicielami agencji ONZ, organizacji pozarządowych.

Ponadto Bike4SDGs 2017 będzie inauguracją inicjatywy rowerowej p.n. "Myśl ma znaczenie", na którą składa się ok. 400-kilometrowy rajd rowerowy z Grodna do Mińska, trwający 8-10 dni. Uczestnicy przejadą z Grodna do Mińska, aby spotkać się z lokalnymi mieszkańcami odwiedzić obszary pilotażowe projektów UNDP, a także zapoznać się z lokalną kulturą i historią.

Szczegółowe informacje:

press.office.by@undp.org

Tel. na Białorusi +375 17 327 48 76

О UNDP

Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju działa w około 170 krajach i regionach, pomagając w likwidacji ubóstwa, a także zmniejszaniu nierówności i wykluczenia społecznego. Pomagamy krajom w rozwijaniu polityki, przywództwa, partnerstwa, możliwości instytucjonalnych i zrównoważonym rozwoju.

Pliki do pobrania

facebook